Kočárek a plenky pro Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kočárek, plenky a vlhčené ubrousky; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina  Šedová
Patron příběhu

Mgr. Martina Šedová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Davídka spolupracuji v rámci Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi od února letošního roku. Davídek žije se svými rodiči a sourozenci Naomi (4 roky) a Milanem (3 roky). Momentálně pobývají v bytě u tatínkových rodičů, kde mají k dispozici pouze jednu malou místnost. O vše další se musí dělit. Společné soužití je pro rodinu nevyhovující, problematické a navíc velmi nejisté. Potřebují si najít vlastní bydlení, které by bylo pro početnou rodinu s dětmi vhodnější. Rodiče chtějí ušetřit na kauci, první nájem a na základní vybavení do bytu, což je v současné době problém. Rodinný rozpočet je totiž velmi napjatý. Davídek navíc potřebuje funkční kočárek, který rodině usnadní cestování k lékařům i na nákupy. V rodinném rozpočtu na něj ale nejsou peníze. Velkou položku představuje také zajištění plenek a hygienických potřeb pro Davídka. A protože to teď rodiče sami nezvládají, prosí o finanční příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,592 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Davídka, jehož rodina se nachází ve finanční tísni

Roční Davídek je chlapeček s nevyčerpatelnou zásobou energie. Od té doby, co se naučil chodit, někde neustále pobíhá a chvilku neposedí. A když už se posadí, tak jen proto, že ho rozbolí nožky nebo si chce hrát s autíčky. Do jeho her se také rádi zapojují jeho starší sourozenci.

Rodina bydlí v nájemním bytě společně s Davídkovými prarodiči. Rodiče se snaží najít si vlastní bydlení, zatím se jim to ale nedaří. Davídkova maminka je totiž na rodičovské dovolené a tatínek si hledá zaměstnání. Velkou finanční zátěž tak pro ně představuje i nákup plenek.

Nedávno se navíc rozbil Davídkův kočárek, bez kterého se rodina neobejde. Maminka teď například nákupy obstarává s Davídkem v náručí, což není snadné. A protože nejsou s partnerem schopni na kočárek našetřit, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. S kočárkem budou nejen nákupy, ale také návštěvy lékařů snadnější a bezpečnější. Moc vděční budou také za příspěvek na plenky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě