Kočárek pro bojovníčka Ondráška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kočárek s příslušenstvím, dar zajišťuje Ondálek Baby & Outdoor

Obrázek daru
Leona Pavcová
Patron příběhu

Leona Pavcová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Petrou, maminkou Ondráška, nás spojil společný osud. Jsem maminka postižených dvojčátek a Petra má Ondráška, který má obstrukční hydrocefalus. Třebaže jsou mu skoro dva roky, vývojem odpovídá sedmiměsíčnímu dítěti. Sám se nenají, kvůli slabým ručičkám se nedokáže dostat na čtyři, je schopen jen válet sudy a hrát si s hračkami. Ani já, ani jeho rodina neztrácíme naději a všichni doufáme, že se Ondráškův stav zlepší, ač mu osud není nakloněn. Je to malý bojovníček! Rodina mu naplánovala intenzivní rehabilitační pobyty i lázně a potřebovali by proto monokočárek, aby byla cesta pro Ondráška co nejpohodlnější. Bohužel jim na kočárek nezbývají peníze, proto se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí. Za jakýkoliv příspěvek na Ondráškův kočárek upřímně děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,794 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Ondráška

Ondrášek a jeho dvojče Matýsek přišli na svět císařským řezem po komplikovaném rizikovém těhotenství. Zatímco Matýsek všechno zvládl a už tři měsíce sám chodí, Ondrášek takové štěstí neměl. Pár dnů po porodu prodělal rozsáhlé krvácení čtvrtého stupně a museli ho intubovat. Lékaři časem zjistili, že trpí obstrukčním hydrocefalem, což je porucha bránící přirozené cirkulaci mozkomíšního moku v komorách mozku.

Třebaže mu lékaři zachránili život, Ondrášek se se zdravotními problémy potýká i nadále. V hlavičce má cystu a každý měsíc musí podstupovat magnetickou rezonanci. Má zavedený VP shunt, což je hadička odvádějící mozkomíšní mok, ale už dvakrát mu přestala fungovat a musel podstoupit akutní operaci. Ve svých téměř dvou letech není schopen ani chůze, ani plazení, sám se neposadí, ani nenají, zvládne bez pomoci sníst jen kukuřičnou křupku.

Věřím, že se jeho stav časem zlepší, ale zatím je na mé péči zcela závislý. Denně cvičíme Vojtovu metodu a máme naplánované intenzivní rehabilitační pobyty i pobyt v pohybových lázních. Ondrášek bojuje, má ze všechno radost a jeho optimismus nám každý den dodává naději. Jediné, co nám schází, je monokočárek.

Protože nás s Ondráškem čekají cesty na rehabilitace a do lázní, je potřeba, aby měl kočárek. Jediný, který máme, je kočárek pro dvojčata, ale Matýsek se už vozit nechce. Ondrášek by potřeboval svůj, aby byly cesty pro něj co nejpohodlnější, ale bohužel nám na něj už nezbývají finance. Touto cestou Vás všechny prosíme o pomoc a za jakýkoliv příspěvek upřímně děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě