Kočárek pro Kryštůfka s epilepsií

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kočárek; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Monika  Menclová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Monika Menclová, DiS.

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Kryštůfek je dvouletý fešák, který má velmi komplikovaný začátek života. Trápí ho vada ledvin a také epilepsie. Prakticky od narození proto užívá léky, které sice pomáhají předcházet záchvatům, zároveň ho však tlumí a brzdí ve vývoji. A tak na rozdíl od jiných chlapců v jeho věku neběhá a moc toho nenamluví. Jinak je to ale bystrý chlapík, který má rád legraci. Vyrůstá v milující péči rodičů a prarodičů, kteří by mu snesli modré z nebe. Věří, že to nebude trvat dlouho a Kryštůfek zvládne víc než jen pár krůčků s oporou. Zatím se však malý srandista pohybuje hlavně s pomocí kočárku. Stávající kočárek se mu ale rozbil, a tak je potřeba pořídit nový, pořádný. Maminka je totiž s Kryštůfkem neustále v pohybu. Téměř denně putují k různým lékařům a o víkendech mají rádi dlouhé procházky. Pojďme jim na kočárek společně přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,401 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kryštůfka, kterému epilepsie brání ve vývoji

Dvouletý Kryštůfek je velkým fanouškem pohádek. Zná snad všechny princezny, prince, rytíře i draky. Rád také poslouchá písničky nebo si hraje se svými autíčky.

Už od narození to má ale hodně těžké. Na svět přišel s vrozenou vadou ledvin a v 8. měsíci se přidala i epilepsie. Záchvaty sice nemá, léky, které užívá, ho však utlumují, čímž mu brání ve vývoji. Kryštůfek tak zatím nechodí ani nemluví.

Maminka s ním navštěvuje spoustu lékařů, kteří na něj dohlížejí. A protože je to už velký kluk, musí ho vozit v kočárku. V náručí ho daleko nedonese. Bohužel se jim ale rozbil kočárek a na nový nejsou peníze. Rodiče totiž financují nákladné rehabilitace a terapie, což významně zatěžuje rodinný rozpočet. Proto se maminka rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Bez kočárku se totiž dlouhodobě neobejdou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě