Kočárek pro Míšu a jeho malou sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kombinovaný kočárek pro sourozence; dar zajišťuje MALVEL S.R.O.

Obrázek daru
Lucie  Nováková
Patron příběhu

Lucie Nováková

učitelka ve školce

Komentář patrona

S Míšou se znám z integrační školky Lentilka. Od letošního září chodí ke mně do třídy. Míša má Duchennovu svalovou dystrofii a prognózy nejsou příliš dobré. U Míši se tato diagnóza projevuje zejména v samostatném pohybu – chodí po špičkách, zakopává a bez opory nedokáže vstát. Musíme také dávat pozor na to, kdy je unavený, aby si neublížil. Míša žije v úplné rodině, která se mu maximálně věnuje. Má také malou sestřičku Vanesku. Maminka s dětmi často cestuje sama, zejména v MHD. V současné době používají sedátko přidělané ke kočárku Vanesky, které ale pro Míšu není příliš bezpečné. Do autobusu se navíc musí složit, takže maminka pak bere Míšu do náruče. Sám do autobusu nastoupit nedokáže. Rodina by proto potřebovala kombinovaný kočárek pro sourozence, na který ale v rodinném rozpočtu momentálně nejsou peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Míši, kterého jeho nohy poslouchají čím dál méně

Téměř pětiletý Míša patří k dětem, které si užívají čas strávený ve školce. Má tam totiž spoustu kamarádů, s nimiž si může hrát. Míša rád maluje, chodí na procházky a hraje si s autíčky a autodráhou. Sledování pohádek rovněž patří k jeho oblíbeným činnostem, velmi si oblíbil seriál Máša a medvěd a film Mimoni. Míša je také zdatný tanečník a žádná hudba ho nenechá v klidu. Je to prostě můj šikovný kluk, který se dokáže radovat z každého dne.

Jeho život je ale poněkud komplikovaný. Míša má totiž diagnostikovanou Duchennovu muskulární dystrofii. Pod tímto hrůzu nahánějícím názvem se skrývá vrozená genetická vada, která postihuje pouze chlapce. Projevuje se ochabováním a ztrátou aktivní svalové hmoty, v poslední fázi napadá dýchací a srdeční svaly.

Na první pohled není na Míšovi nic znát, ale jakmile má vstát, hned je vidět, že to nejde tak lehce. Míša také víc padá a chodí po špičkách. K tomu se ještě přidal opožděný psychomotorický vývoj v oblasti jemné i hrubé motoriky, v řeči, v komunikaci, v sociálních i kognitivních schopnostech. I když je Míša hodně šikovný, nedokáže se sám najíst, napít ani obléknout. Sám se neumyje ani neučeše, nosí plenky. Zatím je zcela závislý na mně a svém tátovi.

Míša má ještě malou sestřičku Vanesku (7 měsíců). S dětmi často cestuji autobusem a bývá to velké dobrodružství. Míša má totiž potíže do autobusu nastoupit, takže se jednou rukou snažím naložit kočár, v druhé ruce držím Míšu. Míša toho obecně moc neujde, takže ho poponáším celkem často. Lékař nás navíc varoval, že Míša nesmí svoje nožky přetěžovat. Proto by mi moc pomohl kočárek pro sourozence, kam bych obě své děti usadila. Jakékoli cestování by pak bylo pro nás pro všechny jednodušší. Bohužel si sami nemůžeme z finančních důvodů kočárek koupit, proto prosíme o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě