Kočárek pro postiženou Justýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na sportovní kočárek; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Strenková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Strenková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Justýnku a její rodinu znám díky rané péči, kde působím jako poradkyně. Justýnka má těžké kombinované postižení a péče o ni je velmi náročná. Nechodí, nemluví, má poruchy chování. Maminka se navíc stará ještě o Justýnčina brášku Kubíka, který má pohybové postižení. Aby se s Justýnkou vůbec dostala ven, potřebuje sportovní kočárek. Stávající je však už příliš malý, proto je potřeba pořídit nový. Justýnka se díky němu dostane do míst, kam by se jinak nepodívala a Kuba bude mít jistotu, že až ho budou bolet nožky, bude si mít kde odpočinout. Kočárek se dá také zapojit za kolo, takže všichni budou moci vyrazit na pořádný cyklovýlet. Protože se ale jedná o výdaj, který si maminka samoživitelka nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,950 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své postižené dcerky

Moje dvanáctiletá dcerka Justýnka je holčička s těžkým kombinovaným postižením. Narodila se ve 28. týdnu s krvácením do hlavičky, zpočátku to však vypadalo, že se z toho dostane. V období kolem prvních narozenin ale dostala pneumokokovou meningitidu a od té doby je mentálně i fyzicky postižená.

Justýnka nechodí, neslyší, žije si ve svém vlastním světě. Vůbec se mnou nekomunikuje, věcem a životu kolem sebe věnuje jen málo pozornosti. Když se jí něco nelíbí, dá to najevo hlasitým křikem, většinou se ale usmívá. Opravdové peklo však zažíváme v noci. Justýnka se totiž často budí, což ji vždycky rozzlobí. A protože má sklony k sebepoškozování, začne se bouchat o postel nebo o cokoliv, co má k dispozici. Částečně se nám to daří tlumit léky, přesto k ní ale každou noc vstávám, uklidňuji ji a snažím se ji dostat pryč od všeho, o co by si mohla ublížit.

Po náročné noci ale vždy přijde ráno, kdy už je Justýnka zase klidná. O víkendu, když není ve speciální škole, vezmu ji i její dva brášky a vyrazíme někam na výlet. Justýnka musí být uvelebená v rehabilitačním kočárku, jinak se nikam nedostaneme. Náš současný kočárek je však pro ni už malý, proto bych jí ráda pořídila nový. Nejlepší volbou je sportovní kočárek od firmy Benecykl, který se hodí i do neupraveného terénu. Vepředu je navíc ještě místo, kam se vejde Justýnčin mladší bráška Kubík. Ten trpí spastickou diparézou (postižení dolních končetin) a moc toho neujde, takže je s Justýnkou často vozím společně. Část peněz mi přispěje nadace Život dětem, stále ale musím doplatit 20 950 korun, které jako samoživitelka nemám šanci našetřit. Proto moc prosím o pomoc vás. Bez nového kočárku už zanedlouho nebudeme moci vytáhnout paty z domu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě