Kočárek pro stavitelku Růženku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kočárek; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou malé Růženky spolupracuji od června roku 2019. V té době odešel Růženčin tatínek do výkonu trestu a maminka s ní zůstala sama. Chvíli žily v bývalé ubytovně společně s Růženčinou babičkou, protože zde ale neměly podepsanou smlouvu, musely odejít. Nyní bydlí v azylovém domě ve větším městě a společně se soustředíme na hledání vhodného bydlení. Maminka se s dcerkou po městě pohybuje zejména pěšky. Bohužel jí ale vypověděl službu kočárek, takže je teď pro ni obtížné obcházet například možné pronájmy a potřebné úřady s dcerkou v náručí. A Růženka je ještě moc malá na to, aby zvládla delší trasy po městě. Proto vás s mojí podporou maminka prosí o příspěvek na nový kočárek.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,518 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Růženky, která žije s maminkou v azylovém domě

Téměř tříletá Růženka je neposedná a zvídavá holčička, kterou momentálně nejvíce zajímají kostky a stavby z nich. Ve chvílích klidu, těch ale díky její nevyčerpatelné energii není mnoho, si ráda kreslí nebo prohlíží knížky.

Růženka bydlí se svojí maminkou v azylovém domě. Maminka se snaží najít pro sebe a dcerku jiné bydlení, zatím se jí to však nedaří. Růženka ještě nechodí do školky, a protože pro ni maminka nemá hlídání, nemůže si ani přivydělávat na brigádách. Jejich jediný příjem tak tvoří sociální dávky a z těch se dá nájem v komerčním bydlení zaplatit jen těžko.

Maminčina finanční situace je dokonce natolik špatná, že si nemůže dovolit cestovat po městě městskou hromadnou dopravou. Všude tak s dcerkou chodí pěšky – k lékařům, do obchodu i na úřady. Situaci jí navíc komplikuje fakt, že nemá pro Růženku kočárek. Tříleté dítě ale ještě nedokáže ujít několik kilometrů denně, a tak ji maminka nosí v náručí.

Protože je pro ni však fyzicky náročné nést v jedné ruce například tašku s potravinami a v druhé Růženku, rozhodla se zkusit požádat Patrona dětí o příspěvek na kočárek. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě