Kočárek pro Terezku s bolavými nožkami

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský kočárek; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Kristýna  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Kristýna Pavlíčková

sociálně aktivizační pracovník

Komentář patrona

Matka Terezky využívá službu sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v rámci organizace Člověk v tísni. Řešíme spolu situaci spojenou s bydlením a péčí o děti (hledání dětského lékaře apod.) Terezka se narodila po komplikovaném porodu v sedmém měsíci těhotenství. Vzhledem ke skutečnosti předčasného narození má oslabenou imunitu a s tím spojené další zdravotní problémy. Jedním z následků je také ztížená chůze, kdy je Terezka po zvýšené námaze rychle unavená. Matka bydlí s Terezkou a jejími 5 sourozenci v azylovém domě pro matky s dětmi. Všichni spolu žijí v jedné místnosti. Kuchyň, koupelna a WC se nachází ve společných prostorách. Vzhledem k tomu, že je matka na výchovu a péči o děti sama, nemá dostatečné množství prostředků, aby dětem obstarala nezbytné věci potřebné k jejich péči. Pro Terezku jí teď schází kočárek, který vzhledem k Terezčiným problémům s chůzí nutně potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,628 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Terezky, která toho kvůli potížím s nožkami moc nenachodí

Dvouletá Terezka vykoukla na svět o něco dříve, než měla. Porod byl hodně těžký a bohužel zanechal následky – Terezka má potíže s pohybem, kterých se jen tak nezbaví. S jejími sourozenci jsme vždycky rádi chodili na procházky, teď už to ale moc nejde. Terezka toho totiž moc neujde, snadno a rychle se unaví. Cesty k lékaři, na nákup nebo kamkoli jinam jsou tak poměrně náročné, protože ji musím nosit v náručí. Terezka by samozřejmě měla mít svůj kočárek, bohužel se však nacházíme ve finanční tísni a já jí kočárek pořídit nemůžu.

Terezka je z mých 7 dětí jedinou holčičkou. Má tak kolem sebe 6 bratrů, kteří ji milují. Terezka po nich dědí oblečení i hračky, ale protože je mezi nimi velký věkový rozdíl, kočárek po klucích už nemám. Ten by mi přitom neskutečně ulehčil. V klidu bych s Terezkou zařídila vše, co je potřeba, zatímco ona by klidně seděla v kočárku a neplakala, že jí bolí nohy.

Své děti vychovávám sama a je to hodně těžké. Nikdy jsem tolik dětí neplánovala, ale všechny je miluji a udělám všechno pro to, aby byly šťastné. A tak se obracím s prosbou o pomoc na vás. Terezka roste jako z vody a bez kočárku se za chvíli nikam nedostaneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě