Kolo pro autistu Mirečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské kolo včetně přilby a chráničů; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Eva  Majštiníková
Patron příběhu

Mgr. Eva Majštiníková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnicí terénní asistenční služby pro rodiny s dětmi. Do rodiny pravidelně docházím od září 2017. Protože Mirečkova maminka dříve krátce pracovala s dětmi s poruchou autistického spektra, rozhodla se vyhledat odbornou pomoc v momentě, kdy si uvědomila, že se Mireček změnil. Po několika různých odborných vyšetřeních jí lékaři potvrdili, že Mireček trpí poruchou autistického spektra spojenou s hyperaktivitou. Na první pohled na Mirečkovi nepoznáte skoro nic. Když se ale zadíváte pozorněji, všimnete si některých divných projevů chování – neustálé přecházení sem a tam, dívání se na věci skrz ruce v podivném úhlu, houpavé projevy ve stoje. Mireček také nemá rád změny. Reaguje na ně agresivním chováním, hází věcmi, tluče do nábytku. Před odchodem z domu je mu vždy prostřednictvím VOKS karet a fotografií ukázáno, kam a za kým se jde. Vzhledem k nepříznivé finanční situaci rodiny si maminka nemůže dovolit Mirečkovi koupit jízdní kolo a vybavení k němu. Protože ale chce svého synka rozvíjet i po motorické stránce, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,751 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který si pro Mirečka připravil sám osud

Když se Mireček (5 let) narodil, byl to zdravý chlapeček. Tedy to si alespoň všichni mysleli. Do svých tří let krásně rostl, neměl žádné potíže. Potom se ale všechno změnilo. Přestal mluvit, komunikoval pouze svými vlastními pokřiky, kterým maminka nerozuměla. Bohužel si také začal ubližovat – dřel si ruce o koberec a bouchal hlavou do zdi.

Maminka nelenila a ihned s ním běžela k lékaři. Už předtím měla tušení, co se s jejím synem děje, a lékaři jí to bohužel potvrdili. Mireček trpí poruchou autistického spektra. V běžném životě to znamená především to, že nesnáší změny. Pokud je něco jen trošku jinak, než je zvyklý, reaguje na to agresivním chováním. Dokáže ho zneklidnit i změna počasí. Mireček nemluví, ale částečně chápe, co mu maminka říká.

Mireček nemůže být nikdy sám, proto má svého osobního asistenta. Ten ho různými způsoby motivuje k úkolům, které Mirečkovi napomáhají v rozvoji. Po dobu, kdy je Mireček s asistentem, má také maminka čas věnovat se mladšímu synkovi.

Maminka by teď Mirečkovi ráda pořídila kolo s pomocnými kolečky. Mireček má jízdu na kole rád, uklidňuje ho to, navíc trénuje hrubou motoriku. Maminka, která se o své dva syny stará sama, však na kolo nemá dostatek peněz. Její příjem tvoří invalidní důchod a rodičovský příspěvek, z toho ale na kolo neušetří. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě