Kolo pro nemocnou Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

ředitelka neziskové organizace

Komentář patrona

S Anežkou, jejími sourozenci a maminkou jsem se seznámila v azylovém domě, kde momentálně bydlí. Anežka je zakřiknutá holčička, která se potýká s psychickými problémy. Ani po fyzické stránce to však není bez problémů – trápí ji chronická zácpa, kdy její střeva nepracují tak, jak mají. Lékaři ji nabádají k intenzivnímu a pravidelnému pohybu, který pomáhá střeva rozpohybovat. Nejvíce doporučují jízdu na kole, to ale Anežka nemá. A protože je její rodina sociálně slabá a na kolo nejsou peníze, rozhodla se maminka požádat o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,590 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí nejstarší dcerky Anežky

Když jsem potkala Anežčina otce, byla to láska na první pohled. Jako už to tak ale někdy bývá, z pohádky se stalo peklo. Hodně času trávil mimo domov a opíjel se se svými kamarády, kteří nám s jeho asistencí zcela zdemolovali byt. Bylo mi jasné, že v takovém vztahu nemůžu být a rozhodla jsem se přítele opustit. Krátce na to jsem však zjistila, že jsem těhotná. Nečekala jsem, že z toho bude nadšený, jeho reakce mě ale upřímně zaskočila. Řekl mi, že o dítě ani o mě nestojí a ať si prostě nějak poradím.

Bylo mi dvacet a věděla jsem, že to nějak musím zvládnout. Měla jsem ale velké štěstí, protože jsem v práci potkala muže, který měl rád mě i moji Anežku. Dokonce je uvedený v rodném listu jako její otec. A o 3 roky později se naše rodina rozrostla o Dášenku. Ani tady se však happyend nekonal. Partner najednou přestal chodit do práce a začal si brát půjčky. Dluhy narůstaly a on začal pít. Celé to skončilo tím, že jsme se museli vystěhovat z našeho bytu. On se vrátil ke své rodině a od té doby jsme ho s dcerami neviděly. Já a holky jsme se musely uchýlit do azylového domu.

Věřila jsem, že s třetím partnerem, otcem mého nejmladšího Matyáška, to už konečně vyjde. Bohužel jsem se opět mýlila. Zpočátku bylo všechno báječné, později ale partner přestal platit elektřinu a plyn v bytě, kde jsme společně bydleli, takže jsme se museli opět vystěhovat. A znovu mě s dětmi zachránil azylový dům, kde žijeme doteď.

Pomalu se však blíží chvíle, kdy se budeme muset z azylového domu vystěhovat. Veškerou svou energii tak směřuji k hledání nového bydlení, není to ale snadné. Snažím se ušetřit na kauci a první nájem, zatím se mi to bohužel moc nedaří. Protože jsem na děti sama a nemám nikoho, kdo by mi je pohlídal, jsou mé pracovní možnosti, a tudíž i příjmy dost omezené.

Anežka, ze které je dnes už desetiletá slečna, je navíc nemocná. Trápí ji chronická zácpa, která jí způsobuje velké bolesti. Doktoři jí neustále říkají, že aby střeva správně fungovala, musí se pravidelně hýbat, a nejvíce doporučují jízdu na kole. Problém ale je, že já si rozhodně nemůžu dovolit jí kolo pořídit. Proto jsem rozhodla zkusit požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Jinou možnost, jak Anežce kolo pořídit, nemám.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě