Kolo pro radost a rehabilitaci Davčovi s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravené kolo pro hendikepované; dar zajišťuje Loped-tříkolky, s.r.o.

Obrázek daru
Kateřina  Valešová
Patron příběhu

Kateřina Valešová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Davču a jeho dvojče Janičku znám už 8 let a oba mám moc ráda. Davídek je velmi hodný a šikovný kluk s velkým a upřímným srdcem, který se přes všechny svoje zdravotní problémy (dětská mozková obrna, středně těžká mentální retardace, hydrocefalus) snaží zařadit mezi ostatní děti. Jezdíme společně na výlety a chodíme do bazénu, je to skvělý kamarád mých dětí. Rád by žil normální život jako zdravé děti kolem něj, bohužel to ale nejde. Chtěl by také jezdit na kole a mrzí ho, že to sám nedokáže. Z běžného kola totiž padá. Řešením je pořízení dvojkola, na kterém by jezdil s tatínkem nebo maminkou a mohl se tak věnovat aktivitě, kterou má moc rád a která pro něj také představuje skvělý způsob rehabilitace. Protože se ale jedná o drahou pomůcku, prosím vás společně s jeho rodiči o pomoc a příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 32,780 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého hendikepovaného synka, který miluje jízdu na kole

Čtrnáctiletý Davča se narodil společně se svojí sestřičkou dvojčetem už ve 28. týdnu. Do života si bohužel přinesl kombinované postižení, které ovlivňuje celý jeho život.

První diagnózou, které jsme museli čelit, byl hydrocefalus. Jedná se o onemocnění, při němž se v mozku hromadí mozkomíšní mok, který následně způsobuje jeho závažné poškození. Proto mu byl voperován tzv. V-P shunt, který odvádí mok z mozku do žaludku, kde se vstřebává. V Davčových třech letech jsme se pak začali učit, jak se starat o dítě s dětskou mozkovou obrnou a spastickou polovinou těla.

S Davčou už odmalička cvičíme podle Vojtovy metody a vozíme ho na rozličné terapie a rehabilitace. Ani rehabilitace však nezmůžou všechno, a tak má náš usměvavý kluk za sebou několik operací Achillovek, kyčle a bolestivé prodlužování nohy. Díky naší snaze, ale i obětavé péči různých fyzioterapeutů začal ve třech a půl letech konečně chodit. Jeho chůze však není moc stabilní, mnohem raději se pohybuje na kole.

Bohužel to ale nemá snadné ani při jízdě na kole. Davča neudrží rovnováhu a nemůže jezdit sám, což jsme doposud řešili s využitím vodící tyče upevněné na manželově kole. Davča ale vyrostl a momentálně už tímto způsobem jezdit nemůže. Proto bychom mu rádi pořídili speciální kolo pro dva, které by naprosto vyhovovalo jeho i našim požadavkům.

Dvojkolo nám doporučil i Davčův lékař s tím, že se jedná o výbornou pomůcku pro zintenzivnění pravidelných rehabilitací, které můj cyklista absolvuje dnes a denně. Jízda na takto upraveném kole posiluje dolní končetiny a vzhledem k doprovodu dospělé osoby je to i bezpečné. Bohužel se jedná o pomůcku, na kterou pojišťovny nepřispívají, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí. Ledasco zvládneme uhradit sami, na speciálně upravené kolo už nám ale nezbývá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě