Kolo pro tanečnici Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo a helmu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Kopecká
Patron příběhu

Mgr. Tereza Kopecká

pracovnice zájmového kroužku

Komentář patrona

Terezku a její maminku znám díky kroužku baletu, kde se spolu už 2. rokem potkáváme. Pevně doufám, že Terezka bude do našeho kroužku docházet i nadále, protože je moc šikovná a její nemoc, epilepsie, ji v tanci nijak neomezuje. S ostatními děvčaty na kroužku ji bereme jako zdravé děvče. Terezka je starší ze dvou dětí. Má ještě nevlastního brášku, který je od narození těžce postižený (epilepsie a rozštěp páteře). Maminka je ze zdravotních důvodů v částečném invalidním důchodu prvního stupně a ještě pracuje na poloviční úvazek. Víc jí péče o postiženého synka neumožňuje. Je svobodná, samoživitelka rodiny. Otec dětí vztah s rodinou nijak nevyhledává a ani neposílá žádné alimenty. Protože je péče o postižené dítě náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně, stává se, že na některé věci se už v rodinném rozpočtu nenajdou peníze. A taková situace nastala právě teď, kdy si maminka nemůže dovolit pořídit Terezce nové kolo. Terezka je velice šikovná sportovkyně a jízda na kole ji moc baví. Bohužel jí její kolo ukradli. A tak se svými spolužáky nemůže jezdit ani na cyklovýlet, což ji hodně mrzí. Maminka se ale naštěstí dozvěděla o Patronovi dětí a rozhodla se s mojí podporou požádat o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,023 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovné Terezky, která přišla o své kolo

Osmiletá Terezka je šikovná malá tanečnice, která navštěvuje kroužek baletu a výtvarné výchovy. Moc ráda má také plavání a jízdu na kole. Dříve na všechny kroužky jezdila v doprovodu své maminky na kole, teď už to ale nejde. Kolo jí totiž před časem ukradli a maminka nemá peníze na nové.

Terezka ve svých pěti letech utrpěla vážný úraz hlavy, v jehož důsledku se u ní objevila poúrazová epilepsie. Naštěstí se ji daří tlumit léky. Terezčin mladší bráška Matyášek je zase od narození postižený – trápí ho epilepsie a Downův syndrom. Sama maminka je v částečném invalidním důchodu, přesto na půl úvazku pracuje.

I když je maminka samoživitelka, daří se jí hradit vše potřebné, a dokonce zbývá i na kroužky, které má Terezka tak ráda. Bohužel, pořízení nového kola už je nad její finanční možnosti. Proto se rozhodla požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě