společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Kolo pro Toníka, který je po mozkové mrtvici

Přispívali jste na

jízdní kolo a sadu dětských chráničů; dar zajišťuje Mall.cz

dětská lékařka
Patron příběhu

dětská lékařka

Komentář patrona

Toníčka mám jako pediatr v péči od jeho narození. Je to kluk jako každý jiný, letos v létě ho však postihla mozková příhoda. Prognóza je nejistá, Toník je ale velký bojovník a zatím vše zvládá na jedničku. Velká poklona patří také jeho mamince, která je na výchovu Toníka a jeho bratra sama. S chlapcem usilovně rehabilituje a plně se mu věnuje. Ráda by mu teď s vaším přispěním pořídila kolo, ze kterého bude mít malý bojovník nejen užitek (kolo totiž poslouží jako skvělý rehabilitační nástroj), ale také velkou klučičí radost. A právě radost si po tom všem trápení zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,524 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Toníčka, který má ochrnutou levou polovinu těla

Jsem maminkou dvou úžasných kluků, osmiletého Vojtíška a šestiletého Toníčka. Kluci měli ještě staršího brášku, ten ale před 4 lety podlehl těžké nemoci. Dnes by mu bylo 25 let. Trvalo mi dlouho, než jsem se s tím nějak vyrovnala, a když už jsem měla pocit, že s bolestí ze ztráty dítěte dokážu žít, přišla další rána.

Letos, 25. června ráno, prodělal můj Toníček mozkovou mrtvici. Okamžitě byl převezen do Fakultní nemocnice v Motole, kde zůstal dlouhých 6 týdnů. Tamější lékaři byli úžasní a pro mého synka udělali vše, co bylo v jejich silách.

Toník v důsledku mrtvice ochrnul na levou polovinu těla, a protože je levák, působí mu to velké problémy. Původně měl v září nastoupit do školy, dostal ale odklad. Každý den spolu cvičíme, pravidelně dojíždíme na rehabilitace a čeká nás cesta do lázní, kde bude Toník po dobu 6 týdnů intenzivně rehabilitovat.

Ke každodennímu cvičení Toník využívá rotoped, který mu pomáhá s rozvojem motoriky. Bylo by proto skvělé, kdyby měl vlastní kolo, na kterém by při pěkném počasí mohl trénovat i venku, nejen doma u okna. Protože se ale o něj a jeho brášku starám sama, nemám na pořízení kola dostatek peněz. A proto moc prosím o pomoc vás. Kolo pro Toníka představuje spojení příjemného s užitečným a je to něco, po čem doopravdy touží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Sportovní pomůcky
Zbývá 20 dní
Žebřiny pro autistu Péťu
3,200 Kč
Cílová částka 6,299 Kč
Podpořit příběh
Sportovní pomůcky
Zbývá měsíc
Sportovní pomůcky
Zbývá měsíc
Monoski pro lyžařku Ditku
42,570 Kč
Cílová částka 66,000 Kč
Podpořit příběh