Kolo pro Toníka, který je po mozkové mrtvici

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo a sadu dětských chráničů; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
dětská lékařka
Patron příběhu

dětská lékařka

Komentář patrona

Toníčka mám jako pediatr v péči od jeho narození. Je to kluk jako každý jiný, letos v létě ho však postihla mozková příhoda. Prognóza je nejistá, Toník je ale velký bojovník a zatím vše zvládá na jedničku. Velká poklona patří také jeho mamince, která je na výchovu Toníka a jeho bratra sama. S chlapcem usilovně rehabilituje a plně se mu věnuje. Ráda by mu teď s vaším přispěním pořídila kolo, ze kterého bude mít malý bojovník nejen užitek (kolo totiž poslouží jako skvělý rehabilitační nástroj), ale také velkou klučičí radost. A právě radost si po tom všem trápení zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,524 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Toníčka, který má ochrnutou levou polovinu těla

Jsem maminkou dvou úžasných kluků, osmiletého Vojtíška a šestiletého Toníčka. Kluci měli ještě staršího brášku, ten ale před 4 lety podlehl těžké nemoci. Dnes by mu bylo 25 let. Trvalo mi dlouho, než jsem se s tím nějak vyrovnala, a když už jsem měla pocit, že s bolestí ze ztráty dítěte dokážu žít, přišla další rána.

Letos, 25. června ráno, prodělal můj Toníček mozkovou mrtvici. Okamžitě byl převezen do Fakultní nemocnice v Motole, kde zůstal dlouhých 6 týdnů. Tamější lékaři byli úžasní a pro mého synka udělali vše, co bylo v jejich silách.

Toník v důsledku mrtvice ochrnul na levou polovinu těla, a protože je levák, působí mu to velké problémy. Původně měl v září nastoupit do školy, dostal ale odklad. Každý den spolu cvičíme, pravidelně dojíždíme na rehabilitace a čeká nás cesta do lázní, kde bude Toník po dobu 6 týdnů intenzivně rehabilitovat.

Ke každodennímu cvičení Toník využívá rotoped, který mu pomáhá s rozvojem motoriky. Bylo by proto skvělé, kdyby měl vlastní kolo, na kterém by při pěkném počasí mohl trénovat i venku, nejen doma u okna. Protože se ale o něj a jeho brášku starám sama, nemám na pořízení kola dostatek peněz. A proto moc prosím o pomoc vás. Kolo pro Toníka představuje spojení příjemného s užitečným a je to něco, po čem doopravdy touží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě