Kolo pro vášnivou čtenářku Kačenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Leona  Sárköziová
Patron příběhu

Bc. Leona Sárköziová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovník ve Slezské diakonii. Kačenky rodina mi byla přidělena v loňském roce, neboť se dostala do velmi nepříznivé sociální situace. Kačenka využívá našich volnočasových aktivit určený dětem. Rodina se nyní často stěhovala, proto si děti musely stále zvykat na nové prostředí. V letošním roce Kačenka přestoupila na úplně novou školu a hledá si nové kamarády. Kdyby měla kolo, mohla by na něm jezdit do školy a ve volném čase se projíždět se svými novými kamarády.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,399 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kačenky, který vypráví její maminka

Kačence bude v říjnu 12 let. Je to velmi hodné a milé děvče, i když s ní pomalu začíná cloumat puberta. Na vysvědčení má vždycky vyznamenání, ráda maluje a tvoří. Jejím snem je být bytovou designerkou. Kačenka je spíše introvert s velkou zálibou ve čtení.

Do svých osmi let vyrůstala jako jedináček, obklopená milujícími rodiči a prarodiči v rodinném domě na vesnici. Nebyli jsme nijak zámožní, ale mohli jsme jí dopřát běžné dětské hračky, sportovní potřeby i dovolenou. Kačenka vždycky preferovala zážitky před materiálními potřebami. Před 4 lety se ale dostalo manželovo podnikání do konkurzu a o všechno jsme přišli – o bydlení, auto a většinu vybavení. Nejhorší na tom bylo to, že celou situaci psychicky neunesl Káti tatínek. V té době se nám navíc rodina rozrostla o dnes již dvouletou Markétku. Před půl rokem se nám narodil ještě Míša.

Nyní žijeme díky pomoci a podpoře nadace Slezská diakonie v pronajatém družstevním bytě. Zatím hospodaříme pouze s mojí mateřskou a sociálními dávkami. Kačenky tatínek se před pár dny vrátil z psychiatrické léčebny a našel si práci, do které zanedlouho nastoupí. Věřím, že se nám jednou povede zbavit se dluhů a dát našim dětem šanci na normální život. Vím, že to společně dokážeme, i když jsme si vědomi toho, že si dalších 5 let nebudeme moci dovolit víc než to nejnutnější.

Velkým přáním Kačenky je mít opět vlastní kolo. O to staré bohužel přišla společně s ostatními hodnotnými věcmi. A protože Kačenka hodně čte a spoustu času tráví doma, bylo by pro ni kolo prostředkem, jak žít aktivnější život a třeba poznat nové kamarády. My si ale výdaj v podobě kola nemůžeme dovolit. Proto žádáme o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě