Kolo pro zpěvačku a tanečnici Alenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Zdislava  Chlupová
Patron příběhu

Bc. Zdislava Chlupová

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Alenka nemá zrovna šťastné dětství. Vyrůstá v neúplné rodině, rodiče spolu nežijí. Na Alenku má tato skutečnost negativní emocionální a sociální dopad. V důsledku nepříznivé životní situace maminka nemůže dceři dopřát to, co dnešní děti běžně mají. Alenka je velmi šikovné dítě, ve škole se řadí prospěchově mezi jednu z nejlepších. Ráda se zúčastňuje všech školních a mimoškolních aktivit, při nichž může být v kolektivu dětí, kde není znatelné její sociální znevýhodnění. Alenka nikdy nevlastnila jízdní kolo. Jejím velkým přáním je se alespoň jednou začlenit mezi vrstevníky, kteří tyto, pro ni velmi hodnotné věci, dostávají běžně. Maminka se snaží finanční situaci řešit, je schopna ji obdarovat věcmi, které nejsou pro rodinný rozpočet velkou zátěží. Není však prozatím v jejích silách, aby našetřila na nové jízdní kolo.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,699 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Alenka mohla prohánět na kole se svými kamarády

Devítiletá Alenka žije se svojí maminkou na ubytovně pro matky s dětmi. Holky jsou skvěle sehraný tým, jednoduché to ale v životě nemají.

Alenka svého tatínka nikdy nepoznala. Maminku opustil 2 měsíce před tím, než se Alenka narodila. I když maminka pracuje a snaží se své dceři dopřát vše potřebné, není to vždy v jejích silách. Maminka nesplňuje požadavky pro získání přídavků ani příspěvků na bydlení, z jedné výplaty někdy všechno uhradit nedokáže. Například financování kroužků, školy v přírodě nebo školních obědů je nad její finanční možnosti.

Alenka je moc šikovná, je 2. nejlepší studentkou ve třídě. Zpívá také v dětském folklorním souboru, má velký pěvecký, ale i výtvarný talent. Alenka už vyhrála pár pěveckých i tanečních soutěží a je přebornicí v deskových hrách. Má hodně blízko ke svému staršímu bráškovi (23 let) i sestřičce (19 let), jsou to její hrdinové. Malá zpěvačka má také ráda zvířátka, bohužel ale nemůže mít žádné vlastní – na ubytovně nejsou zvířata povolena.

Alenka však bojuje s tiky, s neovladatelným škubáním hlavy a kašláním – k těmto projevům dochází tehdy, když je ve stresu. Tím, co ji dokáže zklidnit, je pravidelný pohyb. Alenky velkým snem je mít vlastní kolo. Když vidí, jak ostatní děti jezdí, je hodně smutná z toho, že ona jezdit nemůže. Na nové kolo ale v rodině nejsou peníze. Pomůžeme malé princezně ke štěstí?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě