společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Kompenzační pomůcky pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek

Obrázek daru
Mgr. Andrea  Picková
Patron příběhu

Mgr. Andrea Picková

klíčová pracovnice v doprovodné organizaci

Komentář patrona

Jsem klíčová pracovnice z Centra pěstounských rodin a mám tu čest doprovázet Domčovu rodinu v oblasti pěstounské péče. Malý Dominiček přišel do otevřené náruče této rodiny letos v únoru. Žije v láskyplném prostřední spolu s dalšími dvěma pěstounskými dětmi. Bohužel se narodil se schizencefalií a trpí centrální poruchou zraku. Vzhledem ke svým zdravotním problémům potřebuje speciální kočárek, běžný už nevyhovuje jeho zdravotnímu stavu.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který pro Domču napsal sám osud

Dominičkovi jsou necelé 3 roky. Do 2 a čtvrt roku vyrůstal v dětském centru, kde jsem pracovala. Od kojeneckého věku jsme si ho brali k nám domů na návštěvy, odborně se tomu říká hostitelská péče. A letos v únoru jsme si Domču vzali do pěstounské péče.

Domča je chlapeček s kombinovaným postižením a potřeboval by pomůcky, které usnadní život jemu i nám. Narodil se totiž s vrozenou vývojovou vadou mozku – jedná se o tzv. rozštěp mozkových hemisfér. Od této diagnózy se odvíjí všechny jeho problémy. Má kvadruparézu (částečné ochrnutí všech končetin), hydrocefalus (má zavedený tzv. shunt, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok z hlavy do bříška) a středně těžkou mentální retardaci.

Přes všechny své problémy je ale velmi houževnatý a snaživý a my bychom mu chtěli umožnit všestranný rozvoj. Jelikož Dominiček nechodí a zatím není jasné, jestli někdy chodit bude, potřebujeme kočárek na procházky, výlety, ale hlavně na každodenní převážení. Kočárek je však pro naši rodinu příliš drahý, proto žádáme o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě