Kompenzační pomůcky pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek

Obrázek daru
Mgr. Andrea  Picková
Patron příběhu

Mgr. Andrea Picková

klíčová pracovnice v doprovodné organizaci

Komentář patrona

Jsem klíčová pracovnice z Centra pěstounských rodin a mám tu čest doprovázet Domčovu rodinu v oblasti pěstounské péče. Malý Dominiček přišel do otevřené náruče této rodiny letos v únoru. Žije v láskyplném prostřední spolu s dalšími dvěma pěstounskými dětmi. Bohužel se narodil se schizencefalií a trpí centrální poruchou zraku. Vzhledem ke svým zdravotním problémům potřebuje speciální kočárek, běžný už nevyhovuje jeho zdravotnímu stavu.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který pro Domču napsal sám osud

Dominičkovi jsou necelé 3 roky. Do 2 a čtvrt roku vyrůstal v dětském centru, kde jsem pracovala. Od kojeneckého věku jsme si ho brali k nám domů na návštěvy, odborně se tomu říká hostitelská péče. A letos v únoru jsme si Domču vzali do pěstounské péče.

Domča je chlapeček s kombinovaným postižením a potřeboval by pomůcky, které usnadní život jemu i nám. Narodil se totiž s vrozenou vývojovou vadou mozku – jedná se o tzv. rozštěp mozkových hemisfér. Od této diagnózy se odvíjí všechny jeho problémy. Má kvadruparézu (částečné ochrnutí všech končetin), hydrocefalus (má zavedený tzv. shunt, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok z hlavy do bříška) a středně těžkou mentální retardaci.

Přes všechny své problémy je ale velmi houževnatý a snaživý a my bychom mu chtěli umožnit všestranný rozvoj. Jelikož Dominiček nechodí a zatím není jasné, jestli někdy chodit bude, potřebujeme kočárek na procházky, výlety, ale hlavně na každodenní převážení. Kočárek je však pro naši rodinu příliš drahý, proto žádáme o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě