Kopačky a fotbalový míč pro sportovce Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní vybavení na fotbal (kopačky a fotbalový míč)

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Davídka a jeho sestřičku Věrku jsem poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice sociálně aktivizační služby. Děti vyrůstají od raného dětství u babičky, v posledním roce se ale pravidelně vídají i se svým otcem a dalšími sourozenci (jejich sestřička žije s otcem, bráška je v péči druhé babičky). S matkou bohužel v kontaktu nejsou, ta o ně nejeví zájem a neplatí ani výživné. Tuto situaci společně s babičkou řešíme opakovaným podáním trestního oznámení na matku. Babička svá vnoučata miluje, věnuje se jim s veškerou láskou a trpělivostí a snaží se ze všech sil zabezpečit jejich potřeby. Na úhradu potřeb celé rodiny má však k dispozici jen starobní důchod a nevelké výživné ze strany otce dětí. Chodí ještě na brigádu, přesto však rodině peníze chybí. Davídek a Věrka mají společného koníčka – oba rádi a dobře hrají fotbal. Davídek nyní potřebuje nové kopačky a také míč, a protože si babička teď takový výdaj nemůže dovolit, prosí o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,490 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého šikovného vnoučka

Jsem babičkou dvojčat, Davídka a Věrky, o které se starám od jejich útlého dětství. Mám je svěřené v péči tzv. jiné osoby. S jejich rodiči to bylo dlouho velmi komplikované, jejich tatínek se ale v posledním roce vzpamatoval a s dvojčaty je v pravidelném kontaktu. Momentálně se navíc stará o další sestřičku dětí. Pokud jde o maminku, tam se situace bohužel nezměnila. O Věrku ani Davídka nejeví zájem a neviděla je celé roky. Výživné platit odmítá.

Davídek je skvělý kluk, jeho život je však poznamenaný nezájmem jeho maminky. Snažím se nejen jemu, ale také Věrce tuto nepřízeň osudu vynahradit a zahrnuji je veškerou svojí láskou. Snažím se, aby z nich vyrostli spokojení a šťastní lidé, obklopení přáteli a lidmi, kteří je mají rádi. Bohužel na tom ale nejsme finančně dobře.

Davídek miluje fotbal a společně se svojí sestřičkou tráví každou volnou chvilku na hřišti. Pravidelně chodí na tréninky a účastní se turnajů, což ho ohromně baví a naplňuje. V týmu si našel i spoustu kamarádů, se kterými zažívá úspěchy, občas ale i nějaké ty prohry. Učí se tam sportovnímu chování a smyslu pro týmovost.

Davídek nyní potřebuje nové kopačky a také míč, se kterým by mohl trénovat i doma. Já mu však v tuto chvíli ani jedno nemůžu pořídit, proto jsem se na radu sociální pracovnice obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě