Koupací lehátko pro Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

koupací lehátko; dar zajišťuje Patron.eu

Obrázek daru
Lucie  Magerová
Patron příběhu

Lucie Magerová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jsem poradkyně rané péče a do Adámkovy rodiny dojíždím už půl roku na konzultace. Navzdory tomu, že má Adámek kombinované postižení, je velký bojovník a má zájem o dění kolem sebe. Má rád společnost a radostně vítá nové aktivity. Protože má vlivem hydrocefalu velkou a těžkou hlavičku, kterou neunese, potřebuje pro podporu pohybových a zrakových funkcí různé rehabilitační pomůcky. Rodina by nyní velmi ocenila lehátko do vany, což by mamince usnadnilo mytí a zároveň Adámkovi umožnilo rehabilitovat. Protože se ale jedná o poměrně velký výdaj, prosí rodiče o příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,942 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který má vlivem hydrocefalu poškozený mozek

Náš dvouletý Adámek se narodil s těžkým postižením mozku. Lékaři mu diagnostikovali hydrocefalus, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku, a epilepsii. Za svůj krátký život už absolvoval 12 operací a má zavedený VP shunt, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok z mozku do bříška. Bez něj by nemohl žít.

Adámek neudrží hlavičku a je ležáček. Má ale báječnou starší sestřičku, která si k němu každý den lehne a hraje si s ním. Nejvíce ho zajímají světelné, zvukové a vibrační hračky, má rád pohádky, ovšem nejspokojenější je v mém náručí. Je to můj mazlík.

S Adámkem pravidelně chodíme na rehabilitace, doma potom cvičíme podle Vojtovy metody. Některé rehabilitace a rehabilitační pomůcky nám hradí pojišťovna, některé si platíme sami. Adámkův tatínek pracuje, já jsem ještě na rodičovské dovolené. Snažíme se uhradit oběma dětem vše potřebné, péče o Adámka je ale nesmírně nákladná.

Nyní bychom velmi potřebovali koupací lehátko. Adámek je slabý, má velkou a těžkou hlavičku, kterou neudrží, a tak ho při koupání musím držet oběma rukama. V takové chvíli se nemůžu natáhnout pro ručník ani pro mýdlo. S lehátkem bych však měla jistotu, že je můj chlapeček bezpečně usazený, a zároveň bych s ním ve vaně mohla i cvičit. Protože se ale jedná o výdaj, který si nemůžeme dovolit, rozhodla jsem se obrátit na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě