Koupací lehátko pro Martinku s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální lehátko určené ke koupání; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Petra  Horská
Patron příběhu

Bc. Petra Horská

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Rodinu Martinky znám přes dva roky. Martinka právě oslavila 4. narozeniny a je to vždy pozitivně naladěná holčička s permanentním úsměvem na rtech. Má starší sestřičku, která je pro ni velkým vzorem a hnacím motorem. Martinka se bohužel od útlého věku potýká s dětskou mozkovou obrnou a je plně závislá na podpoře druhé osoby. I přes všechny své zdravotní komplikace ale poctivě cvičí a do rehabilitování dává většinu svojí energie. Díky tomu se už dokáže doplazit tam, kam potřebuje. Samostatný sed a chůzi ale zatím nezvládá. Rodiče jí dopřávají pravidelné fyzioterapie, jezdí s ní také do lázní a na rehabilitační pobyty. Rodina aktuálně řeší, jak jí zpříjemnit pobyt ve sprše, protože sprchování je činnost, která je pro všechny zatím spíše nepříjemná. Martinka sama nesedí, maminka ji tak jednou rukou musí přidržovat a druhou se ji snažit umýt. A protože je u toho v předklonu, dost jí potom bolí záda. Sprchování by jim velmi usnadnilo koupací lehátko, jeho pořizovací cena je však pro rodinu příliš velká. Proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,152 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky s dětskou mozkovou obrnou

Pětiletá Martinka je veselá a usměvavá holčička, která se zajímá o své okolí. Na vše si chce sáhnout a pořádně to prozkoumat. Ráda si hraje se svojí starší sestřičkou a chodí do speciální školky, kde se jí moc líbí. Oproti jiným dětem to má ale v životě o něco těžší.

Martince byla kolem jejích prvních narozenin diagnostikovaná dětská mozková obrna, která způsobila postižení všech končetin. Levá strana těla je na tom o něco hůř. Hned jsem s ní začala cvičit podle Vojtovy metody a s radostí mohu říct, že cvičení funguje. Pravidelně také jezdíme do lázní a na rehabilitační pobyty. Věřím, že se díky tomu moje holčička jednou sama posadí a časem i postaví.

Dnes se Martinka umí plazit a s dopomocí se i posadí. Musím jí však pomáhat s jídlem i pitím, převlékat ji a pomáhat s hygienou. Bohužel zatím nemluví, jen si tak pro sebe žvatlá.

S naší Martinkou je velká legrace, večer u koupání ale zažíváme horké chvilky. Jak Martinka roste, je pro mě čím dál náročnější ji vykoupat. Do dětské vaničky se mi už nevejde a sedět ve sprchovém koutě sama nedokáže. Proto bychom potřebovali speciální lehátko do koupele, které by nám celý proces dost zjednodušilo. Lehátko je konstrukčně uzpůsobeno tak, že umožňuje posadit do něj dítě do správné polohy. Hloubka sedu se dá regulovat, což lehátku umožňuje „růst“ spolu s dítětem. Možnosti nastavení a škála doplňků zkrátka dělají z tohoto lehátka skvělou pomůcku pro dítě i rodiče.

Pořízení lehátka vyjde na 18 152 korun, což je částka, kterou v tuto chvíli nemáme. A tak vás moc prosíme o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě