Kraniosakrální terapie pro Zuzanku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kraniosakrální terapie v domácím prostředí na půl roku (2x měsíčně)

Obrázek daru
Kristýna Pavlíková
Patron příběhu

Kristýna Pavlíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Zuzanka, dcera mojí kolegyně, se narodila v říjnu 2012 jako úplně zdravá holčička. Nic nenasvědčovalo tornu, že se bude potýkat s tak vážnými zdravotními problémy. Zuzance velmi pomáhá kraniosakrální terapie, kterou podstupuje už několik let. Jednou za dva týdny terapeut Zuzanku navštěvuje přímo v domácnosti a pomáhá jí uvolňovat napjaté svaly. Zuzanka sice neumí ani sedět, ale s pomocí terapie je nyní schopná držet hlavičku a má viditelnou snahu něco dokázat. Pojďme Zuzance pomoct v její touze umět sedět a užívat si života naplno.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Zuzanka je veselá holčička, která miluje vodu, hudbu, pohádky a barevná světýlka. Ráda také cvičí a posiluje. Bydlí se svojí maminkou v bytě, který je součástí domku babičky a dědečka, takže má svoji rodinu hezky na blízku. Tatínek s nimi sice nežije, ale se Zuzankou se často vídá. Dalšími důležitými lidmi v jejím životě jsou tety-asistentky. Zuzanka má totiž těžké kombinované postižení – trápí ji epilepsie a Rettův syndrom (ten postihuje pouze dívky a má za následek postupnou ztrátu nabytých schopností). A aby mohla maminka chodit do práce, potřebuje někoho, kdo jí s péčí o Zuzanku pomůže.

Zuzanka je ve svých 5 letech na úrovni půlročního miminka. Nedokáže sedět, chodit, neleze, nemluví, neumí používat ruce, je na plenkách. Sama se nenají, nenapije, neřekne si o jídlo. Potřebuje neustálý dohled, protože kromě epileptických záchvatů, které jsou částečně korigovány léky, si Zuzanka často ubližuje kousáním a štípáním. Má také náhlé epizody únavy a poruchu spánku, takže skoro nespí.

I přes své komplikované postižení je zcela jasné, že Zuzanka své blízké dobře vnímá a chce něco dokázat. Velmi ji motivují i ostatní děti kolem ní. Zuzanka však nebude moci chodit do školky, protože ji hluk a shon způsobuje záchvaty.

Už několik let také podstupuje kraniosakrální terapii, a to se svým terapeutem Lukášem, kterého má moc ráda a který za ní chodí přímo domů. Terapie jí pomáhá se zklidnit a celkově se uvolnit. Méně si pak ubližuje a je znatelně odpočatější, takže má potom více energie a síly na další cvičení. A z každého svého úspěchu má viditelnou a nakažlivou radost!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě