společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Kreativní Esterce na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Simona  Blahová
Patron příběhu

Mgr. Simona Blahová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v Domově pro matky s dětmi, kde žije Esterka společně se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Maminka je nyní na rodičovské dovolené, je velmi snaživá a pracovitá. Bohužel má dluhy, s věřiteli si však domluvila splátkové kalendáře a každý měsíc poctivě a pravidelně splácí. Její bývalý partner a otec dětí jí neposílá výživné ani se o děti nezajímá. Esterka je velmi šikovná a tvořivá, mamince vždy ráda a s úsměvem pomáhá s péčí o domácnost i o své dva mladší bratříčky. Ve škole jí to vždy šlo, v poslední době se jí však přestává dařit. Nedokáže totiž nic přečíst ani opsat z tabule. Při odborném vyšetření u oční lékařky se přišlo na to, že špatně vidí a potřebuje dioptrické brýle. Její maminka si však brýle z finančních důvodů nemůže dovolit, proto prosí o pomoc vás. S novými brýlemi Esterka opět uvidí na tabuli a bude z ní zase usměvavá a snaživá holčička.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,460 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Esterky, která kvůli špatnému zraku nedohlédne na tabuli

Jsem maminkou devítileté Esterky, která chodí do 2. třídy. Ráda něco vyrábí, tvoří i maluje a je šťastná, když může být v kolektivu a hrát si se svými kamarády. Bohužel se jí však zhoršil zrak a začala špatně vidět na tabuli, mžourá ale i u psaní a čtení. Paní doktorka nás proto poslala na odborné vyšetření, kde zjistili, že Esterka nutně potřebuje brýle. Naše finanční situace však není dobrá a na pořízení brýlí nemáme peníze.

S Esterkou a jejími dvěma sourozenci bydlíme v Domově pro matky s dětmi. Každý měsíc pravidelně platím nájem a zároveň splácím dluhy z minulosti, na ostatní výdaje mi však zbývá jen minimum peněz. Otec mých dětí navíc přestal platit výživné, takže jsem teď finančně na všechno sama.

Moc bych vás touto cestou chtěla požádat o příspěvek na dioptrické brýle pro Esterku. Mám obavu, že se bez brýlí zhorší její prospěch ve škole, což by nesla moc těžce. Esterka je totiž pilná a svědomitá a škola ji opravdu baví. Mnohokrát děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě