Kreativní Esterce na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Simona  Blahová
Patron příběhu

Mgr. Simona Blahová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v Domově pro matky s dětmi, kde žije Esterka společně se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Maminka je nyní na rodičovské dovolené, je velmi snaživá a pracovitá. Bohužel má dluhy, s věřiteli si však domluvila splátkové kalendáře a každý měsíc poctivě a pravidelně splácí. Její bývalý partner a otec dětí jí neposílá výživné ani se o děti nezajímá. Esterka je velmi šikovná a tvořivá, mamince vždy ráda a s úsměvem pomáhá s péčí o domácnost i o své dva mladší bratříčky. Ve škole jí to vždy šlo, v poslední době se jí však přestává dařit. Nedokáže totiž nic přečíst ani opsat z tabule. Při odborném vyšetření u oční lékařky se přišlo na to, že špatně vidí a potřebuje dioptrické brýle. Její maminka si však brýle z finančních důvodů nemůže dovolit, proto prosí o pomoc vás. S novými brýlemi Esterka opět uvidí na tabuli a bude z ní zase usměvavá a snaživá holčička.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,460 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Esterky, která kvůli špatnému zraku nedohlédne na tabuli

Jsem maminkou devítileté Esterky, která chodí do 2. třídy. Ráda něco vyrábí, tvoří i maluje a je šťastná, když může být v kolektivu a hrát si se svými kamarády. Bohužel se jí však zhoršil zrak a začala špatně vidět na tabuli, mžourá ale i u psaní a čtení. Paní doktorka nás proto poslala na odborné vyšetření, kde zjistili, že Esterka nutně potřebuje brýle. Naše finanční situace však není dobrá a na pořízení brýlí nemáme peníze.

S Esterkou a jejími dvěma sourozenci bydlíme v Domově pro matky s dětmi. Každý měsíc pravidelně platím nájem a zároveň splácím dluhy z minulosti, na ostatní výdaje mi však zbývá jen minimum peněz. Otec mých dětí navíc přestal platit výživné, takže jsem teď finančně na všechno sama.

Moc bych vás touto cestou chtěla požádat o příspěvek na dioptrické brýle pro Esterku. Mám obavu, že se bez brýlí zhorší její prospěch ve škole, což by nesla moc těžce. Esterka je totiž pilná a svědomitá a škola ji opravdu baví. Mnohokrát děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě