Kreativní Lindě a její starší sestřičce na palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodina Lindy se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a svým čtyřem dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit. Maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní však rodiče po dlouhé době našli stabilní a důstojné bydlení a začali aktivně řešit svou sociální situaci. V novém bytě žijí od května roku 2019. Vybavují ho nábytkem dle svých finančních možností, bohužel již nemají dostatek peněz na zakoupení palandy do dětského pokoje. Linda ale palandu, o kterou by se podělila se starší sestřičkou Nikolkou, nutně potřebuje. Pojďme jí na ni přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,077 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lindy, která bydlí s rodiči a třemi sourozenci

Devítiletá Linda je pracovitá dívka, kterou mají spolužáci moc rádi. Ochotně jim pomáhá s učivem, kterému nerozumí, je trpělivá a laskavá. Baví ji kreslení a různé vyrábění a navštěvuje také keramický kroužek. Se svými třemi sourozenci si potom ráda zahraje nějakou deskovou hru nebo si jen tak povídají.

Linda sdílí pokojíček v bytě 2+1 se svojí starší sestřičkou Nikolkou, která má velké nadání pro matematiku. Holky se snaží si pokojíček zútulnit, čeká je ale ještě spousta práce. Nedávno se totiž celá jejich rodina přestěhovala do nového bytu, a protože nemají peněz nazbyt, vybavují ho postupně. Děvčatům ale hodně chybí postele, na které jejich rodiče teď nemají peníze.

Tatínek holek pracuje v chráněné dílně a pobírá minimální mzdu. Maminka je zaměstnaná jako operátorka výroby, ani její plat ale nepřesáhne minimální mzdu. Přesto se jim daří kromě výdajů za bydlení a nákup potravin hradit všem dětem školní obědy, pomůcky a také rozličné volnočasové aktivity. Ať se ale snaží sebevíc, na palandu, která ušetří místo v malém dětské pokoji, už jim nezbývá. A tak se obrátili s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě