Kristiánkovi na dioptrické brýle

Zpětná vazba

Fotka, obrázek a velikánské díky od Kristiána ?
Krásný den, jménem Kristiánka i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Kristiánkovi na dioptrické brýle Kristián už tedy opravdu brýle potřeboval.

Patron příběhu

Klíčová Mgr. Lenka

sociální pracovnice

Skrýt komentář Patrona

Kristiánka znám již několik let, protože jako sociální pracovnice spolupracuji s jeho maminkou. Ta využívá sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kristiánek je veselý a přátelský kluk, který chodí na základní školu. Volný čas nejraději tráví s rodinou nebo hraním fotbalu. Jeho tatínek je v současné době bez zaměstnání, neboť mu zaměstnavatel před měsícem ukončil pracovní smlouvu, maminka je též v evidenci úřadu práce. Oba dva si však aktivně hledají zaměstnání. Současná finanční situace rodiny je nyní velmi složitá, což ovlivňuje i to, že oba rodiče mají několik exekucí, které se však snaží splácet. U Kristiánka se nyní na základě vyšetření u očního lékaře zjistilo, že má velmi silnou oční vadu, která jej ovlivňuje i ve školním prospěchu (problémy při čtení, psaní). Potřebuje proto brýle, na které ale rodiče nemají. Pojďme mu na ně proto přispět my.

Přispívali jste na

dioptrické brýle

Společně jsme vybrali celou částku 1 908 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:
Příběh Kristiánka, který špatně vidí

Devítiletý Kristiánek má moc rád fotbal, nepohrdne však ani jinými sportovními aktivitami. Volný čas tráví nejraději venku s kamarády, a když zrovna není moc hezky, hraje si doma se svými sourozenci.

Kristiánek má teď jedno trápení. Nedávno přišel ze školy domů s tím, že vidí špatně na tabuli. Maminka ho proto vzala k očnímu lékaři, který mu na jednom oku naměřil 2 dioptrie a na druhém 3. Od lékaře si tak odnesl předpis na nové brýle, rodiče mu je ale nemohou pořídit. 

Kristiánkova maminka i tatínek jsou momentálně vedeni jako uchazeči o zaměstnání na úřadu práce. Dohromady vychovávají 6 dětí a není pro snadné všechno finančně zvládnout. A protože se na brýle v rodinném rozpočtu peníze nenajdou, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc