Kristiánkovi s DMO na fyzioterapii a ergoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fyzioterapii a ergoterapii – obojí 1x za týden – na dva měsíce; dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Obrázek daru
Lenka  Heráková
Patron příběhu

Lenka Heráková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Malého Kristiánka, který se trápí s dětskou mozkovou obrnou, znám od jeho narození. S jeho maminkou jsme kamarádky už od základní školy. Bolí mě, když vidím, jak ji trápí, že si Kristiánek nemůže hrát a běhat s ostatními dětmi. Péče o něj je náročná fyzicky, psychicky i finančně, což je násobeno tím, že je na jeho výchovu sama. Nyní potřebuje pomoci s financováním fyzioterapií a ergoterapií, které Kristiánek nutně potřebuje. Bude vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristiánka, kterého neposlouchá jeho vlastní tělo

Dvouletý Kristiánek je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou. Zatím nechodí, má potíže se stabilitou a umí říct jen pár slov. Je to ale usměvavý rarášek, který ze všeho nejvíc miluje zvířata a společnost dětí.

Aby měl naději, že se jednou postaví na nožky, potřebuje pravidelně absolvovat náročnou fyzioterapii. Cestu k větší samostatnosti pro něj zase představuje ergoterapie. Ta se zaměřuje na nácvik hrubé a jemné motoriky, podporu soběstačnosti a sebeobsluhy, grafomotorická cvičení a nácvik úchopů ruky.

Ani fyzioterapie, ani ergoterapie však nejsou hrazeny z prostředků zdravotních pojišťoven. Mamince, která Kristiánka vychovává sama, už ale nezbývají peníze na jejich další financování. A protože se nemá na koho jiného obrátit, prosí o pomoc dárce Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě