společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Kristýnce a Michalce na školní batohy

Přispívali jste na

2 školní batohy a desky na sešity; dar zajišťuje Sevt.cz

Mgr. Karina  Damková
Patron příběhu

Mgr. Karina Damková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Spolupráce s maminkou a jejími dětmi začala v květnu roku 2017 a trvá doposud. Maminka tehdy bydlela se svými nezletilými dětmi a manželem. Vztah mezi rodiči však nebyl harmonický, a proto manžel v dubnu roku 2017 opustil společnou domácnost. Maminka se ocitla sama s dětmi, bez dostatečných příjmů a s hrozící ztrátou bydlení. Naštěstí přijala nabídku spolupráce se sociální službou. Po více než roční spolupráci mohu konstatovat, že maminka svoji obtížnou situaci aktivně řeší. O děti se hezky stará a snaží se jim denně život zpříjemňovat i přes nedostatečné příjmy. Kristýnka, Michalka i jejich bratr Jakub jsou už školou povinní a pro maminku je finančně náročné vybavit děti všemi potřebnými školními pomůckami. Podařilo se jí však dětem zajistit školní obědy, řeší i situaci s dlužným výživným ze strany otce. Kristýnka s Michalkou teď potřebují nové školní batohy, maminka jim je však nemůže dopřát. Proto sepsala příběh svých dětí a doufá, že díky dárcům finance na batohy pro svá děvčata získá.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,114 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dcer, Kristýnky a Michalky

Jedenáctiletá Kristýnka má ráda kreslení a vyrábění všeho druhu. Je hodně kreativní a jednou se určitě bude věnovat výtvarnému umění. Kristýnka je moc hodná, a když je potřeba, pomáhá s péčí o mladší sourozence. Jako správná starší sestra také občas vypomůže sedmileté Michalce s úkoly. Michalka chodí od září do 1. třídy a zatím ji to tam moc baví. Jen by si přála mít hezkou aktovku nebo batoh, což zatím nejde. Také Kristýnka chodí do školy s nevyhovujícím batohem, z kterého ji bolí záda. Ráda bych holkám pořádné školní batohy pořídila, ale není to v mých finančních schopnostech.

Holky bydlí se mnou a dvěma brášky v sociálním bytě. Chvíli to vypadalo, že se budeme muset odstěhovat, ale nakonec to dobře dopadlo. Poté, co od nás odešel otec holčiček, jsem zůstala na děti sama. Ještě nedávno jsem pobírala příspěvek na péči o syna Kubíka, který se narodil s vývojovou vadou horních končetin, ale v červnu loňského roku nám příspěvek vzali. Proti tomuto rozhodnutí jsem se odvolala. V současné době pobírám pouze mateřskou na nejmladšího synka Lukáška a příspěvek na živobytí. Z toho splácím dluh, který mi vznikl na nájemném, platím léky na Lukáškovo astma a financuji cesty k lékařům, které pravidelně absolvuji s Kubíkem i Michalkou – ta trpí špatnou funkcí ledvin.

Pořízení aktovek pro moje holky je zcela mimo mé finanční možnosti. A protože nechci, aby trpěly tím, že nemají tak základní věc, jakou je aktovka, prosím o pomoc a příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Zbývá 19 dní
Vzdělání
Zbývá 19 dní
Učebnice do školy pro Vlaďku
1,000 Kč
Cílová částka 3,387 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Zbývá 25 dní
Školní pomůcky pro Denise
500 Kč
Cílová částka 2,353 Kč
Podpořit příběh