Kristýnce na obědy a školkovné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v mateřské škole do konce roku 2019

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Kristýnkou jezdím již více než dva roky jako poradkyně rané péče. Kristýnka se potýká se zrakovou vadou – strabismem – a nosí brýle se střídavou okluzí. Je také mírně opožděná oproti svým vrstevníkům, pomalu už ale začíná mluvit. Kristýnce v jejím rozvoji velice pomohlo, když začala na konci minulého roku navštěvovat mateřskou školu. Paní učitelky se jí moc hezky věnují a je vidět i její postupné začlenění do kolektivu. Do té doby byla velmi fixovaná na rodiče. Docházení do školky jí také určitě pomohlo v rozvoji komunikace i sociálních dovedností. Paní učitelky s ní rovněž trénují zrakové funkce při práci s okluzí, což je při strabismu velmi důležité. Kristýnka vyrůstá v úplné rodině s dalšími třemi staršími sourozenci, z nichž všichni mají řadu zdravotních obtíží. Rodiče se snaží svým dětem dopřát co nejvíce, ale je to pro ně těžké. Obzvláště finančně. V tuto chvíli si například nemohou dovolit uhradit školkovné a stravné pro Kristýnku, proto se obrátili s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,916 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, která vyrůstá se svými hendikepovanými sourozenci

Tříletá Kristýnka chodí do školky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Ze začátku se jí ve školce moc nelíbilo, nakonec si ji ale oblíbila. Má tam kamarády i skvělou paní učitelku, která jí hodně pomáhá.

Kristýnka bohužel šilhá, takže nosí okluzor a brýle. Očka ale pravidelně trénujeme a já věřím, že se to časem zlepší. Kristýnku také trápí opožděný mentální vývoj, protože se jí však doma i ve školce trpělivě věnujeme, začíná své vrstevníky dohánět.

Kristýnka bohužel není jediné naše dítě se zdravotními problémy. S manželem máme 4 děti a každé z nich se potýká s nějakým typem postižení. Dvacetiletý Jarek má dětskou mozkovou obrnu, epilepsii a středně těžkou mentální retardaci. Třináctiletý Pavlík se potýká s lehkou mentální retardací a epilepsií stejně jako desetiletá Monička. Celou situaci příliš neusnadňuje fakt, že je manžel v invalidním důchodu a já celý den pečuji o nejstaršího syna.

V současné době bohužel nemáme dostatek peněz na to, abychom Kristýnce zaplatili školné ve školce a obědy. Školka je pro Kristýnku důležitá. Rozvíjí se tam pod dohledem pedagogů, kteří vědí, jak s dětmi, jako je ona, pracovat. Navíc je tam opravdu šťastná. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě