Kristýnce na obědy a školkovné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné a stravné v mateřské škole

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Kristýnkou a její rodinou jezdím již dva a půl roku jako poradkyně rané péče. Kristýnka má zrakovou vadu, nosí brýle a okluzor. Společně s rodiči trénujeme zrakové funkce Kristýnky a podporujeme její celkový vývoj. Je to šikovná a veselá holčička, která je motoricky zdatná. Mírný problém představuje opoždění v komunikaci a v sociální oblasti. Kristýnka je plachá a hodně fixovaná na svou rodinu. I přesto se rodiče rozhodli ji přihlásit do místní školky, kde se Kristýnka rozvíjí v mnoha oblastech. Zpočátku to byl trošku boj, ale s přispěním paní učitelky se již Kristýnka do školky těší. Problém je však v tom, že rodina má 4 děti, z nichž všechny mají nějaké zdravotní obtíže, což je pro rodinu finančně, časově i energeticky hodně náročné. Rodiče se o děti hezky starají, snaží se, aby měly co nejlepší podmínky, z ekonomického hlediska to ale není vždy možné. Peněžní dar na stravné a školkovné rodině velice uleví. Jedná se totiž o částku, kterou by v rodinném rozpočtu hledali jen těžko.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,732 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, které pobyt ve školce pomáhá se rozvíjet

Tříletá Kristýnka chodí do školky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Ze začátku se jí v ní moc nelíbilo, ale nakonec si školku oblíbila. Má tam kamarády i skvělou paní učitelku. Bohužel ji však trápí zraková vada (šilhá), takže nosí okluzor a brýle. Paní učitelka s ní ve školce očka každý den procvičuje a my v tom pokračujeme doma. Někdy to Kristýnku moc nebaví a dává nám to najevo, pak ale zatne zuby a pokračuje ve cvičení, protože ví, že to jinak prostě nejde.

Kristýnka byla také po nějaký čas mentálně pozadu, pomalu však začíná své vrstevníky dohánět. Stále ale tápe v oblasti komunikace. S pomocí paní učitelky, která je nesmírně trpělivá, však určitě zvládneme i tohle.

Kristýnka bohužel není naše jediné dítě se zdravotními problémy. S manželem máme 4 děti a každé z nich se potýká s nějakým typem postižení. Situaci nám vůbec neusnadňuje fakt, že je manžel v invalidním důchodu a já celý den pečuji o nejstaršího postiženého syna. Naše finanční možnosti jsou tak značně omezené.

V současné době bohužel nemáme dostatek peněz na to, abychom Kristýnce zaplatili školné ve školce a obědy. Školka je však pro Kristýnku důležitá. Rozvíjí se tam pod dohledem pedagogů, kteří vědí, jak s dětmi jako je ona pracovat. Proto vás prosíme o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě