Kristýnce na pomoc s učením

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook

Obrázek daru
Bohumila Daňková
Patron příběhu

Bohumila Daňková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kristýnka je sedmnáctiletá kamarádka mého syna. Žije ve společné domácnosti s maminkou a obě se perou s vleklými zdravotními problémy. Kristýnka před šesti měsíci prodělala svoji zatím poslední operaci, kéž by už žádnou další nepotřebovala. Protože Kristýnka často pobývá v nemocnici, je pro ni důležité mít notebook, aby nezameškávala probíranou látku ve škole. Holky to nemají vůbec jednoduché, ale nevzdávají se a bojují dál.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,103 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na notebook pro Kristýnku, aby mohla studovat i při dlouhých pobytech v nemocnici

V dubnu roku 2000 se mi narodila dcera Kristýnka. Na svět přišla předčasně vyvolaným porodem, protože u ní lékaři diagnostikovali hydrocefalus (hromadění mozkomíšního moku). Tato nemoc u dětí způsobuje abnormální růst hlavy, křeče a mentální postižení. První operaci prodělala v pouhých 12 dnech, při níž ji byla zavedena hadička s ventilkem, který odvádí tekutinu z mozku do dutiny břišní. V prvních letech svého života prodělala několik operací, ať už z důvodu nefunkčnosti ventilku nebo jeho celkové výměně.

Když bylo Kristýnce 9 let, nešťastně upadla. Při pádu jí praskl pátý hrudní obratel, přes měsíc proto ležela v nemocnici. Celá situace byla ještě zhoršena tím, že jsem ve stejné době musela být sama hospitalizovaná v nemocnici, kde jsem prodělala operaci páteře. Mezi desátým a jedenáctým rokem pak Kristýnka prodělala další operace. Výsledkem byl stav, kdy se musela znovu učit abecedu a číslice.

Ale protože je to moje holka šikovná, dohnala veškeré učivo základní školy a dostala se na střední školu. Hned v prvním roce studia ale prodělala tři operace. Dvě kvůli nefunkčnímu ventilu a jednu kvůli nálezu dvou meningeomů, což jsou zkostnatělé nádorky na vnitřní straně lebky. Byla to velká operace, po níž se u Kristýnky začaly objevovat epileptické záchvaty. Kristýnka je ale velká bojovnice, v rámci možností vše dobře zvládá.

Protože většinu práce a příprav do školy dělá z domova nebo z nemocnice, hodil by se jí vlastní notebook. Snadněji by doháněla zameškanou výuku a mohla by na něm pracovat i z postele, když po operacích musí ležet. Já mám však vzhledem k náročné péči o ni a mému ne úplně dobrému zdravotnímu stavu pouze omezené pracovní možnosti. Proto si bohužel nemohu koupi nového notebooku finančně dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě