Kristýnce na řidičský průkaz

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

řidičský průkaz skupiny B

Obrázek daru
Mgr. Jana  Staňková
Patron příběhu

Mgr. Jana Staňková

vychovatelka DD a ŠJ Nechanice

Komentář patrona

Pracuji jako vychovatelka a předsedkyně Spolku přátel dětí DD Nechanice. Snažím se dětem, které žijí v našem dětském domově, pomáhat, jak nejlépe dovedu. Kristýnka by si ráda udělala řidičský průkaz, ale z kapesného, které dostává, nemá šanci na něj ušetřit. A jelikož v dětském domově žije od malička a my jsme vlastně její rodina, tak bych jí ráda pomohla. Kristýnka je cílevědomá středoškolačka a myslí do budoucna, v čemž ji velmi podporuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Kristýnce, která si sama na řidičský průkaz nemůže našetřit

Kristýnka (17 let) žije společně se svými čtyřmi sourozenci v dětském domově, a to už 10 let. V září 2016 zahájila studium na obchodní akademii a je ve 2. ročníku. Škola ji moc baví a jak sama říká, „vzdělání je kapitál“. Po ukončení střední školy by chtěla jít na vysokou školu. Jejím velkým snem je postavit se na vlastní nohy a pracovat v soukromé firmě.

Teď by si přála absolvovat výcvik v autoškole a získat řidičské oprávnění na osobní auto. Kristýnka je šikovná slečna, která chce být ve svém životě samostatnější. Z kapesného si ale na řidičský průkaz nenašetří. Přitom by to pro ni byl velký krok směrem k dospělosti.

Kristýnka si ze svého dětství u rodičů pamatuje pouze alkohol, hádky a hlad. Vlastní rodiče o ni nejeví žádný zájem a za celých deset let ji ani jednou navštívili. Proto by si teď zasloužila, aby se jí splnil jeden velký sen.

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě