Kristýnce na taneční kroužek a hru na flétnu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek hry na flétnu a taneční kroužek

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka a terapeutka zařízení pro děti a dorost

Komentář patrona

S Kristýnkou a její maminkou se znám z poradenského centra pro děti v předškolním období, a to už od roku 2014. Kristýnka se potýká se sociálním znevýhodněním a snaží se vypořádat s násilím v rodině, kterého se dopouštěl její otec. To, co teď potřebuje nejvíce, je pozitivní prostředí. Potřebuje se zase cítit dobře. Maminka se hodně snaží. Prošla si peklem a teď dělá všechno pro to, aby svým dětem zajistila šťastnější dětství. V tuto chvíli si ale nemůže dovolit zaplatit Kristýnce taneční kroužek a kroužek hry na flétnu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,980 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí rodiny, která dlouho čelila domácímu násilí

Kristýnka je moje šestiletá dcerka, která miluje tanec a flétnu. Ráda by chodila do kroužků, kde by se tanci a flétně mohla pořádně věnovat, já jí je ale nemůžu zaplatit.

Kristýnka to zatím v životě neměla jednoduché. Její otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Kristýnkou a jejími sourozenci teď bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, téměř čtyřletý Tomášek, je navíc postižený – trpí mikrocefalií, takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo. A tak mi v tuto chvíli nezbývá na zaplacení kroužků pro Kristýnku.

Chtěla bych dát svojí holčičce šanci trávit volný čas tam, kde je ráda, s kamarády, se kterými jí je dobře. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě