Kristýnce na ubytování a stravné na internátu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ubytování a stravu na internátu (od prosince do června)

Obrázek daru
Bc. Veronika  Hladká
Patron příběhu

Bc. Veronika Hladká

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice a do rodiny Kristýnky docházím cca dvakrát týdně. Kristýnka je šikovná slečna, která bohužel neměla nejlehčí dětství. Její maminka je dlouhodobě ve velmi těžké finanční a sociální situaci, kdy kromě Kristýnky živí ještě její dva mladší sourozence. Je tak pro ni složité obstarat finance, které jsou potřeba na zaplacení stravného a ubytování na internátu. Rozhodla se proto požádat o pomoc Patrona dětí. Jen s vaší pomocí totiž bude moci Kristýnka pokračovat ve studiu.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristýnky, jejíž maminka se nachází ve finanční tísni

Patnáctiletá Kristýnka v září nastoupila na střední odborné učiliště. Vybrala si obor kuchař-číšník a věří, že si díky tomu po škole rychle najde práci a postaví se na vlastní nohy. A ještě bude moci finančně podporovat maminku, která je v invalidním důchodu II. stupně. Aby k tomu ale došlo, musí uhradit ubytování a stravné na internátu, na což maminka nemá peníze. První 3 měsíce Kristýnčina studia se podařilo zaplatit díky dárcům Patrona dětí, nyní je ale potřeba uhradit i další měsíce, a to až do konce školního roku.

Maminka má kromě Kristýnky ještě dvě mladší děti, o které se stará sama. Alimenty jí chodí nepravidelně, navíc jen v minimální výši. Zvládne poplatit nájem, zálohy na elektřinu, vodu, teplo a základní potraviny. Nákup oblečení a bot už představuje velký problém.

Kristýnka dennodenně poslouchá, jak maminka nemá peníze a co všechno si nemohou dovolit, a už teď ví, že takhle žít nechce. Proto chce vystudovat praktický obor, který jí v budoucnu zajistí pravidelný příjem a lepší život. Pojďme jí proto pomoci s úhradou ubytování a stravného na internátu, aby ve svém studiu mohla pokračovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě