Kristýnka by ráda jela na zimní dětský tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zimní dětský tábor

Obrázek daru
Alena  Kuňáková
Patron příběhu

Alena Kuňáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Šikovnou Kristýnku znám od jejího narození. První půlrok jejího života se o ni starali rodiče, později ji však bez vysvětlení odložili u maminčiných prarodičů. Dnes je Kristýnce 7 let a často se na své rodiče ptá. Prababičce a pradědovi se v takových chvílích nahrnou slzy do očí, protože je nesmírně těžké vysvětlit malému dítěti, že si pro něj rodiče nepřijdou. Velmi je obdivuji za to, jak v jejich letech péči o pravnučku zvládají. Dokonce říkají, že je jejich životabudičem. Kristýnka v září nastoupila do 1. třídy, a protože má potíže s řečí, navštěvuje logopedickou školu. Je ráda mezi dětmi a nějakou dobu chodila do kroužku malých hasičů, kteří pořádají o zimních prázdninách tábor. Kristýnka by na tábor moc ráda jela, protože na to ale doma nejsou peníze, rozhodl se praděda požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pradědeček vypráví o Kristýnce, kterou má s prababičkou v pěstounské péči

S manželkou jsme praprarodiči sedmileté Kristýnky, kterou máme od jejích 6 měsíců v pěstounské péči. Oběma je nám skoro 70 let, takže jsme už dávno ve starobním důchodu. Snažíme se Kristýnce dopřát vše, co potřebuje a co si přeje, naše finanční možnosti jsou však oproti pracujícím lidem v produktivním věku dost omezené.

Kristýnka chodí do 1. třídy logopedické školy, která je vzdálená 15 km od místa našeho bydliště. Každý den ji tak vozíme tam i zpátky, což představuje nemalý výdaj za dopravu. Hodně nás stojí také léky, které potřebuji. S manželkou pobíráme starobní důchod a pěstounský příspěvek, po zaplacení všeho nutného nám ale moc peněz nezůstane.

Kristýnka by teď ráda odjela na zimní dětský tábor, kde by se mohla ve společnosti svých vrstevníků pořádně vyřádit ve sněhu. Bohužel nám po úhradě všeho nutného na tábor nezbývají peníze. A tak se obracíme s žádostí o pomoc na vás. Kristýnka je hyperaktivní holčička a s námi toho nezažije tolik, jako s dětmi na táboře.

Předem vám moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě