Kroužek aerobiku a letní soustředění pro Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek aerobiku na jedno pololetí a letní sportovní soustředění

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Nelinku a jejího brášku jsem poznala v době, kdy se oba právě uzdravovali z neštovic. Byla jsem je navštívit v domácnosti v rámci sociálně aktivizační služby, se kterou už druhý měsíc spolupracuje jejich maminka. Společně se snažíme řešit potíže týkající se hospodaření s penězi. Nelinka je zvídavá a bystrá slečna, kterou moc baví aerobik. Žije se svými sourozenci a maminkou v malém bytě, maminka chce ale do budoucna bytovou situaci změnit. V tuto chvíli se však snaží najít způsob, jak Nelince uhradit kroužek aerobiku a letní soustředění. Nakonec se rozhodla požádat s mojí podporou o pomoc Patrona dětí. Díky vašemu finančními příspěvku bude moci Nelinka dále docházet na pravidelné tréninky a v létě pojede na soustředění. Tam bude mít možnost zdokonalit se v aerobikových dovednostech, posílí svou kondici a upevní své místo ve skupině. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky, která miluje aerobik

Devítiletá Nelinka moc ráda cvičí a tančí. Když proto dostala příležitost připojit se k dalším děvčatům ze školy do kroužku aerobiku, neváhala ani minutu. Aerobik ji moc baví a je v něm opravdu dobrá. Vždy, když přijde po tréninku domů, hned nám všem ukazuje, co nového se naučila. Pravidelně dokonce jezdí na soutěže a její trenérka ji moc chválí. Teď se všechna děvčata z kroužku chystají na letní sportovní soustředění a Nelinka u toho samozřejmě nechce chybět. Protože se ale momentálně naše rodina nachází ve finanční tísni, hrozí, že na soustředění nepojede. A co hůř, vypadá to dokonce tak, že jí nebudu moci platit ani samotný kroužek.

S Nelinkou a jejími dvěma sourozenci nyní bydlíme v malém bytě u nejstarší dcery a jejího malého synka. Snažím se nám najít nové bydlení, zatím se to však nedaří. Ušetřit na kauci na byt je pro mě v tuto chvíli nereálné. Otec mých dětí už navíc 4 roky neplatí výživné, což je v rodinném rozpočtu dost znát. Já sice chodím na různé brigády, na žádné nadstandardní výdaje v podobě kroužků a sportovních soustředění mi ale většinou peníze nezbývají.

Aerobik však pro Nelinku představuje smysl života. Když cvičí, je šťastná, když cvičit nemůže, je skleslá a smutná. Neumím si představit, jakou bolest bych jí způsobila v momentě, kdy bych jí oznámila, že je s aerobikem konec. Proto vás moc prosím o pomoc s úhradou kroužku i soustředění. Pokud se to podaří, Nelinka bude nejšťastnější malou sportovkyní na světě.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě