Kroužek angličtiny pro Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek anglického jazyka

Obrázek daru
Mgr. Marie  Lupinská
Patron příběhu

Mgr. Marie Lupinská

sociální pracovnice

Komentář patrona

Anežku znám z činnosti sociálně-právní ochrany dětí. Vyrůstá u babičky, která s péčí o ni pomáhala hned po jejím narození. Anežčina maminka totiž měla a stále má psychické problémy a tatínek se o dceru nikdy nezajímal. Maminčin stav se bohužel postupem času natolik zhoršil, že víc než rok není schopná se o Anežku starat. A tak byla holčička soudem svěřená do babiččiny péče. Babička v roce 2018 bohužel ovdověla, takže je na výchovu vnučky sama. V domácnosti s nimi bydlí ještě babiččina maminka, která je upoutaná na lůžko a neobejde se bez pomoci. Aby babička vše finančně zvládla, tj. postarala se o náklady na bydlení, výživu a další potřeby, chodí si v brzkých ranních hodinách (od 3 hod. do 6. hod.) přivydělávat úklidem nádražních prostor. Více než rok hradila veškeré potřeby vnučky sama, a to i přesto, že její příjem tvoří jen vdovský důchod a část příspěvku na péči. Maminka vyživovací povinnost na svou dceru bohužel není schopná zajistit. Anežka navštěvuje 3. třídu základní školy a potřebuje se zdokonalit v angličtině, která jí moc nejde. Babička ale nemá dostatek peněz na to, aby jí zajistila kroužek anglického jazyka, a tak vás moc prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Anežky, která žije s babičkou

Devítiletá Anežka je citlivé děvče, které rádo jezdí na kole a kreslí. Chodí do 3. třídy a do školy se pečlivě připravuje. Chce, aby z ní babička, u které vyrůstá, měla radost. Má však trápení s angličtinou, ta jí zkrátka nejde. Babička by jí chtěla dopřát kroužek angličtiny, jež by Anežce pomohl zlepšit si známky i jazykové dovednosti, doma na to ale nejsou peníze.

V roce 2018 zemřel Anežčin dědeček a babička tak zůstala sama na péči o vnučku i svoji zdravotně postiženou maminku, která je upoutána na lůžku. Anežčina maminka se potýká s duševním onemocněním a nemůže se o svoji dcerku starat. Tatínek se bohužel nestaral nikdy.

Babička hradí veškeré náklady na Anežčiny potřeby sama a není to pro ni snadné. Nad ránem, od 3 do 6 hodin, chodí uklízet, pak se vrací domů, vypravuje Anežku do školy a stará se o maminku. Ve starším domku, ve kterém žijí, bylo navíc potřeba udělat kanalizaci i novou koupelnu, což babička díky úsporám zvládla. Výdaj v podobě kroužku anglického jazyka je však už nad její finanční možnosti. Pojďme na něj proto Anežce přispět my.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě