společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Kroužek angličtiny pro Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek anglického jazyka

Obrázek daru
Marie  Lupinská
Patron příběhu

Marie Lupinská

sociální pracovnice

Komentář patrona

Anežku znám z činnosti sociálně-právní ochrany dětí. Vyrůstá u babičky, která s péčí o ni pomáhala hned po jejím narození. Anežčina maminka totiž měla a stále má psychické problémy a tatínek se o dceru nikdy nezajímal. Maminčin stav se bohužel postupem času natolik zhoršil, že víc než rok není schopná se o Anežku starat. A tak byla holčička soudem svěřená do babiččiny péče. Babička v roce 2018 bohužel ovdověla, takže je na výchovu vnučky sama. V domácnosti s nimi bydlí ještě babiččina maminka, která je upoutaná na lůžko a neobejde se bez pomoci. Aby babička vše finančně zvládla, tj. postarala se o náklady na bydlení, výživu a další potřeby, chodí si v brzkých ranních hodinách (od 3 hod. do 6. hod.) přivydělávat úklidem nádražních prostor. Více než rok hradila veškeré potřeby vnučky sama, a to i přesto, že její příjem tvoří jen vdovský důchod a část příspěvku na péči. Maminka vyživovací povinnost na svou dceru bohužel není schopná zajistit. Anežka navštěvuje 3. třídu základní školy a potřebuje se zdokonalit v angličtině, která jí moc nejde. Babička ale nemá dostatek peněz na to, aby jí zajistila kroužek anglického jazyka, a tak vás moc prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Anežky, která žije s babičkou

Devítiletá Anežka je citlivé děvče, které rádo jezdí na kole a kreslí. Chodí do 3. třídy a do školy se pečlivě připravuje. Chce, aby z ní babička, u které vyrůstá, měla radost. Má však trápení s angličtinou, ta jí zkrátka nejde. Babička by jí chtěla dopřát kroužek angličtiny, jež by Anežce pomohl zlepšit si známky i jazykové dovednosti, doma na to ale nejsou peníze.

V roce 2018 zemřel Anežčin dědeček a babička tak zůstala sama na péči o vnučku i svoji zdravotně postiženou maminku, která je upoutána na lůžku. Anežčina maminka se potýká s duševním onemocněním a nemůže se o svoji dcerku starat. Tatínek se bohužel nestaral nikdy.

Babička hradí veškeré náklady na Anežčiny potřeby sama a není to pro ni snadné. Nad ránem, od 3 do 6 hodin, chodí uklízet, pak se vrací domů, vypravuje Anežku do školy a stará se o maminku. Ve starším domku, ve kterém žijí, bylo navíc potřeba udělat kanalizaci i novou koupelnu, což babička díky úsporám zvládla. Výdaj v podobě kroužku anglického jazyka je však už nad její finanční možnosti. Pojďme na něj proto Anežce přispět my.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě