Kroužek atletiky pro nešťastného Pavlíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

poplatek atletickému oddílu na celý školní rok

Obrázek daru
Mgr. Drahomíra  Venkrbcová
Patron příběhu

Mgr. Drahomíra Venkrbcová

poradna pro ženy a dívky

Komentář patrona

Pavlík je prostřední ze tří dětí. O ty se stará maminka, která je má po rozvodu svěřeny do své péče. Pavlíkův otec má již novou rodinu a o děti z předchozího manželství se příliš nezajímá. Maminka pracuje jako zdravotní sestra a stará se, jak nejlépe může. Pavlík si odchod otce bere osobně a zatím se s tím nedokázal vyrovnat. Svůj smutek vyjadřuje agresivitou a dává najevo, že takhle žít nechce. Velmi se trápí. Maminka celou situaci vnímá bolestně a hledá pomoc u odborníků. Pavlíkovi hodně pomáhá sport, který pro něj představuje útěk od ošklivé reality, rád by proto letos naskočil do kroužku atletiky. V maminčiných finančních možnostech však není mu kroužek uhradit, proto s mojí podporou žádá o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,890 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlíka, který se vyrovnává s odchodem a nezájmem svého otce

Sedmiletý Pavlík bydlí s maminkou a dvěma sourozenci. Tatínek s nimi nežije a bohužel se o své děti moc nezajímá. Vídá se s nimi, kdy se mu to zrovna hodí, což není moc často. Pavlík si jeho nezájem bere osobně a hodně ho to trápí. Je z toho smutný, často ale má spíš vztek.

Se zvládáním negativních emocí mu pomáhá sport. Nejvíc jezdí na kole, které čas od času vymění za kolečkové brusle. Občas si také jen tak běhá a má moc rád plavání. Chodí i do skautu, kde se cítí dobře.

Pavlík by letos rád začal s atletikou. Jednotlivé atletické disciplíny ho fascinují a láká ho i skutečnost, že v atletickém kroužku potká nové kamarády a přijde na jiné myšlenky. Protože si však jeho maminka nemůže dovolit kroužek atletiky financovat, obrátila se s žádostí o příspěvek na Patrona dětí. Pomůžeme?

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě