Kroužek florbalu a příměstský tábor pro Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek florbalu, letní florbalové soustředění a příměstský tábor

Obrázek daru
Mgr. Radka  Kulhavá
Patron příběhu

Mgr. Radka Kulhavá

učitelka

Komentář patrona

Péťu znám ze školy, kde působím jako jeho třídní učitelka. Je jedním z pěti sourozenců, dva z nich jsou však již soběstační. Péťa dnes bydlí se svojí maminkou a dvěma mladšími bratry v malém bytě 1+1. Maminka se potýká s finančními problémy, jelikož otcové dětí dluží na výživném a žádným dílem se nepodílejí na chodu domácnosti. To se bohužel nezměnilo ani po vynesení rozsudku soudů. Maminka má v současné době pracovní poměr na dobu určitou, nedávno však musela podstoupit nezbytnou operaci a byla měsíc v pracovní neschopnost. Tím se dostala do výrazné finanční tísně. Úhrada Péťova milovaného kroužku florbalu, letního soustředění a příměstského tábora je proto nad její finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Péti, který nadevše miluje florbal

Péťa je dvanáctiletý kluk, který už druhým rokem navštěvuje kroužek florbalu. Florbalu úplně propadl a nejraději by veškerý čas trávil na hřišti. Občas dá mamince hodně práce přesvědčit ho, že je na čase položit florbalku a jít dělat úkoly. Péťa ale ví, že jsou povinnosti, kterým se nevyhne, takže vždy svůj trénink na chvíli přeruší, v první možné minutě se k němu však vrátí.

Péťa vyrůstá se svojí maminkou a dvěma mladšími brášky. Maminka je na kluky sama, snaží se ale, aby jim nic nechybělo. Z jednoho platu zvládne zaplatit nejnutnější výdaje, na volnočasové aktivity jí však moc peněz nezbývá. Péťův otec totiž neposílá výživné, takže na jeho pomoc se spolehnout nemůže.

Péťa by v létě rád odjel na příměstský tábor a florbalové soustředění. Zároveň chce v příštím školní roce opět chodit do florbalového kroužku. Maminka si však takový výdaj nemůže dovolit. Měsíc byla ze zdravotních důvodů v pracovní neschopnosti, čímž se dostala do finanční tísně. Ví, že brzy bude zase lépe, zatím se však musí rodina hodně uskromnit.

A protože je pro Péťu nepředstavitelné, že by přišel o svůj milovaný kroužek, rozhodla se maminka požádat Patrona dětí a jeho dárce o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě