Kroužek florbalu pro sportovce Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek florbalu na půl roku

Obrázek daru
Jiří  Bača
Patron příběhu

Jiří Bača

rodinný přítel

Komentář patrona

Domču a jeho maminku znám už nějaký čas. Jsem velmi dobří přátelé. Maminka se o svého syna stará sama a není to pro ni vzhledem k jejím zdravotním obtížím snadné. Přivydělává si na několika brigádách, veškeré její příjmy ale z velké části putují na úhradu dluhů, které nadělal její bývalý manžel a Domčův otec. Hodně peněz jde také na léky, bez kterých se maminka neobejde. Domča by nyní rád navštěvoval kroužek florbalu, který si moc oblíbil, maminka na to ale nemá peníze. Sám jsem mu k narozeninám koupil jeho první vlastní florbalovou hokejku, ze které byl nadšený. Myslím si, že si zaslouží žít plnohodnotný život, jehož součástí bude sport, který má moc rád. Neměl by pykat za chyby svého otce. Proto jsem se rozhodl stát patronem jeho případu a poprosit vás o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého šikovného synka

Domča se narodil v lednu roku 2009. V té době jsem ještě byla šťastně vdaná a radovala se z miminka. Velmi záhy po porodu se ale ukázalo, že můj manžel (dnes už bývalý) bere drogy, které později i prodával. Začal na mě také psychicky a fyzicky útočit a mně bylo jasné, že v tomhle s Domčou nemůžeme žít. Dnes je to více než 10 let, co jsme rozvedeni.

Exmanžel mi dodnes neposlal žádné výživné. Po letech soudních tahanic jsem sice obdržela rozsudek, podle nějž mi má doplatit všechny alimenty a začít pravidelně přispívat, bohužel jsem ale ohledně toho dost skeptická. Myslím si, že od něj s Domčou stejně neuvidíme ani korunu. Aktuálně je navíc ve vězení.

Já mám kvůli špatnému zdravotnímu stavu omezené pracovní možnosti, chodím ale po různých brigádách, abych si alespoň něco přivydělala. Kvůli exmanželovi však máme dluhy, jejichž splácení pro mě není zrovna snadné. Z mých příjmů mi toho po úhradě všeho nezbytného moc nezbývá a dávky hmotné nouze nepobírám.

Domča by nyní rád docházel do místního florbalového kroužku, který mu však nemohu zaplatit. Je z toho hodně smutný, protože si florbal zamiloval a je při něm šťastný. Sní o tom, že jednou bude profesionálním hráčem a bude se živit tím, co má ze všeho nejraději. Nechci mu jeho sen zničit hned na začátku, proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě