Kroužek gymnastiky pro Jůlinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek gymnastiky

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

zakladatelka a předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S Jůlinkou se znám z Daveláčku, přátelství s maminkou nás ale pojí mnohem déle. Moc mě těší, že díky spolku, který jsem založila a díky němuž pomáháme mnoha rodinám, mohu pomáhat i kamarádkám v nouzi. Jůlinka žije v neúplné rodině, odkud otec před lety odešel a založil si novou rodinu. Díky tomu není podpora holčiček z jeho strany nikterak oslňující. Navíc nechal dcerám a jejich matce na krku hypotéku. Maminka Jůlinky se snaží, aby holčičky nestrádaly, ale stojí jí to mnoho sil a bezesných nocí. Jůlinka je živel. Je nesmírně živá, přátelská, v kolektivu dětí velice oblíbená. Když jsme spolu mluvily naposled, vyjmenovala mi asi 5 kroužků, na které by chtěla chodit. Bohudík vůbec netuší, že maminka si vlastně nemůže dovolit zaplatit ani jeden z nich. Ze všech možných nabídek si Jůlinka nakonec vybrala gymnastiku. Jak jí znám, bude v ní dobrá. Je to výborná volba, protože je třeba tuhle metelici trochu unavit. Pokud se podaří částku vybrat, budu moc ráda. Hlavně díky Jůlince. Sport je skvělá věc a je fajn, když se děti chtějí hýbat samy od sebe.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Jůlinky

Jůlinka je sedmiletá, velice živá a zvídavá holčička. Po vzoru své sestřičky také začíná být parádivá a často si hraje na malou dámu. Bohužel však postrádá pud sebezáchovy, takže ji nemohu nechat nikdy bez dozoru. Ale lepší se to. Jůlinka, stejně jako její sestřička Emilka vyrůstá bez tatínka. Protože ale od náš odešel, když byla Jůlinka ještě maličká, nemělo to na ni naštěstí negativní vliv.

Starat se sama o dvě děti není snadné. Můj měsíční příjem vystačí pouze na poplacení nejnutnějších věcí, hypotéky a půjčky, nic navíc si nemohu dovolit. Jůlinka si finanční těžkosti zatím ještě neuvědomuje, což je jenom dobře. Někdy mám strach, abych to všechno zvládla. A bohužel je to na mně občas i vidět. Napadá mě, že obě moje holčičky se musí čas od času vyrovnávat s mojí podrážděností a nervozitou.

Jak už jsem se zmínila výše, Jůlinka je živá a aktivní holčička a stále zkouší nové zábavy. Loňský rok chodila společně se sestřičkou na tanečky. Letos přišla s tím, že by ráda chodila společně s holčičkami ze třídy na gymnastiku. Nejdříve jsem nesouhlasila, ale pak jsem si uvědomila, že vlastně není špatné, když se moje děvčata pustí každá jiným směrem. Bohužel, v tuto chvíli na zaplacení gymnastiky nemám peníze. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Z celého srdce tak děkuji všem, kteří nám pomohou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě