Kroužek házené pro Jirku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek házené

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Jirka žije se svojí maminkou a bratrem v chatičce v chatové oblasti, která je vzdálená 2 kilometry od první autobusové zastávky. Kvůli dluhům otce bohužel přišli o rodinný dům i chatu. Nezbylo jim nic jiného, než si pronajmout chatičku, aby vůbec měli kde složit hlavu. Od té doby už ale uběhlo několik dlouhých let. Celé ty roky otec o své syny nejeví žádný zájem a dokonce jim dluží obrovskou částku na výživném. Maminka je na vše úplně sama. Bez pomoci se pere s osudem a snaží se poskytnout klukům to nejlepší, co v dané situaci může. Naučila se vyžít s málem, ale na kroužky, soustředění, školy v přírodě nebo třeba nové boty a oblečení peníze prostě nejsou. Oba její synové jsou naprosto úžasní kluci. Houževnatí a velcí sportovci a milují házenou. Jirka ještě nevynechal jediný trénink. Naši pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jirky, který je i přes zdravotní handicap zapáleným házenkářem

Jsem hrdou maminkou osmiletého Honzíka a desetiletého Jirky. Společně bydlíme v podnájmu v chatové oblasti, protože si lepší bydlení zatím nemůžeme dovolit.

Otec chlapců od nás odešel, když měl Jirka rok a půl. Výživné bohužel neplatí, o své syny se nijak nezajímá. Protože nám zanechal obrovské dluhy, přišli jsme úplně o všechno včetně střechy nad hlavou. Protože už nemáme žádnou další rodinu, zůstali jsme na všechno sami. Naše finanční situace je zoufalá, ale dělám, co můžu, aby to kluci pocítili co nejméně.

Jirka už chodí do 5. třídy a moc dobře se učí. Je to hodný kluk, který miluje házenou. I když má jen jednu ledvinu, v jeho sportovních aktivitách ho to nijak neomezuje. Čas, který tráví na házené, je časem, který si užívá úplně nejvíc. V rámci kroužku chodí jednou měsíčně plavat, trenéři pro malé házenkáře připravují různé akce jako odměnu za jejich snahu - pořádají vánoční tréninky pro rodiče, mají halloweenský i mikulášský trénink atd.

Jirka by byl nešťastný, kdyby na házenou nemohl chodit. Proto vás prosím o pomoc. Pomozte mi ho udržet u sportu, který miluje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě