Kroužek jógy a zumby pro Jindřišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek jógy a zumby na celý školní rok

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jindřiška vyrůstá u své prababičky, které pomáhám v rámci sociálně aktivizační služby. Rodiče děvčátka aktuálně neplatí výživné, takže jediným příjmem prababičky je starobní a vdovský důchod. Prababička se o Jindřišku výborně stará, je pro ni zárukou citového vztahu a stability. O holčičku pečuje s láskou a trpělivostí, naslouchá jí a snaží se pro ni zajistit bezpečný a klidný domov. Jindřiška začala v minulém školním roce navštěvovat kroužek zumby, který ji velmi baví a pomáhá jí rozvíjet cit pro rytmus, poznávat nové kamarády a zažívat spoustu nových věcí. Vzhledem k tomu, že má diagnostikováno ADHD, jí byla paní doktorkou doporučena také jóga. Oba kroužky nabízí místní dům dětí a mládeže a prababička by je Jindřišce ráda dopřála. Bohužel, částka 1 600 korun představuje velký zásah do rodinného rozpočtu, proto se prababička obrací s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Prababička vypráví příběh Jindřišky, kterou vychovává sama

Jsem prababičkou malé Jindřišky (6 let), kterou mám svěřenou v péči 3. osoby. Jejím rodičům se totiž nikdy nepodařilo vytvořit podmínky, ve kterých by jejich dcerka mohla bezpečně vyrůstat. Péče o ni jim také moc nešla.

Jindřiška za svůj život zažila spoustu zklamání a stala se z ní uzavřená a tichá holčička. Snažím se jí všechno vynahradit, hodně si s ní povídám, naslouchám, věnuji jí veškerý svůj čas. Některým ranám osudu ale zabránit nedokážu. Před rokem například zemřel můj manžel, Jindřiščin pradědeček, který nám byl velkou oporou. Jeho smrt nás obě hodně zasáhla.

O Jindřišku se teď tedy starám sama. Jsme odkázány jen na můj starobní a vdovský důchod, což nám stačí tak akorát na zaplacení toho nejnutnějšího. Jindřiška by ale moc ráda chodila do dvou sportovních kroužků, konkrétně na jógu a zumbu, já jí však nic takového nemůžu dopřát. A tak vás moc prosím o pomoc.

Jindřiška navštěvovala kroužek zumby už loni a cvičení jí dělalo velkou radost. Paní doktorka, která jí diagnostikovala ADHD, jí navíc doporučila jógu, která prý malou neposedu zklidní. Jindřiška se pro oba sporty nadchla a už dlouho nemluví o ničem. Proto vám budu vděčná za jakýkoli příspěvek, který ji k jejím vysněným kroužkům o něco přiblíží.

P. S. Jméno mé pravnučky v příběhu není skutečné. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě