Kroužek mažoretek pro Charlotku a Sofinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek mažoretek pro dvě děti (včetně zakoupení hůlek)

Obrázek daru
Bc. Vlasta Sabadosh
Patron příběhu

Bc. Vlasta Sabadosh

sociální pracovnice

Komentář patrona

Charlotčina a Sofinčina maminka bydlí se svými pěti dětmi v azylovém domě. Její manžel je ve výkonu trestu odnětí svobody. Když se maminka ocitla s dětmi sama, nemohla si dovolit platit nájem a přišla o bydlení. Pomocnou ruku jim nabídla tatínkova rodina, protože ale společné soužití nedělalo dobrotu, putovali do azylového domu. Maminka pobírá dávky hmotné nouze a má velký problém, aby zvládla zaplatit vše potřebné. Občas proto využívá potravinovou pomoc. Maminka je velice aktivní, hodně spolupracuje se sociální pracovnicí a pracovníky v sociálních službách. O své děti se stará moc dobře. Aktuálně usiluje o to, aby bylo jejímu manželovi umožněno domácí vězení, protože v takovém případě by se mohli v péči o děti střídat a maminka by mohla jít do práce. Pro ženu s pěti dětmi a se základním vzděláním je však obtížné najít práci na jednosměnný provoz. Charlotka a Sofinka by rády chodily do kroužku mažoretek, a protože se na to v rodinném rozpočtu nenajdou peníze, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sestřiček, které bydlí s maminkou a sourozenci v azylovém domě

Sedmiletá Charlotka a její mladší sestřička Sofinka jsou šikovná děvčata, která milují pohádku Ledové království. Občas se sice dohadují, která z nich bude princezna Elza a která Anna, jinak jsou ale moc hodné. Nedávno přišly s tím, že by rády chodily do kroužku mažoretek. Maminka by jim kroužek chtěla dopřát, protože se ale sama stará o pět dětí, není to v jejích finančních možnostech.

Poté, co tatínek dětí nastoupil do výkonu trestu, neměla maminka dostatečný příjem na to, aby platila nájem. Chvíli zkoušela s dětmi žít u tatínkových příbuzných, protože to však nefungovalo, bydlí nyní v azylovém domě. Maminka zatím nepracuje, aktivně si ale hledá práci. Jako samoživitelka s pěti dětmi to však na trhu práce nemá vůbec snadné.

Maminka si moc přeje, aby její děti trávily svůj čas aktivně u činností, které je opravdu baví. Proto se rozhodla požádat o pomoc s financováním kroužku mažoretek Patrona dětí. Její dvě malé cácorky totiž o ničem jiném nemluví.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě