Kroužek plavání pro Anežku a Tadeáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek plavání v rámci školky pro 2 děti

Obrázek daru
Lucie  Třísková
Patron příběhu

Lucie Třísková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v azylovém zařízení pro matky s dětmi v tísni a nyní se mi naskytla příležitost podpořit jednu maminku, která u nás se svými třemi dětmi bydlí. Maminka Anežky, Tadeáška a Mikuláše se rozešla se svým partnerem a šla bydlet ke své rodině. Protože se ale na malém prostoru tísnilo hodně lidí, musela se odstěhovat. A útočiště našla právě u nás. Její situace je hodně těžká. Je na rodičovské dovolené, takže pobírá rodičovský příspěvek na Mikuláška a dávky hmotné nouze. Otec dětí má sice soudně stanovenou výši výživného, rodině ale žádné peníze neposílá. Maminka na něj podala trestní oznámení a zanedlouho by mělo proběhnout soudní stání. Maminka se o své děti stará dobře, ledasco jim ale nemůže dopřát. Anežka a Tadeášek chodí do školky a rádi by například navštěvovali kroužek plavání, který začíná v únoru. Protože však maminka nemá na kroužek peníze, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 760 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých dvou školkáčků

Jmenuji se Iveta a jsem maminkou tří úžasných dětí – Tadeáška, Anežky a Mikuláška. Momentálně spolu bydlíme v azylovém domě pro matky s dětmi, kam jsme se dostali poté, co jsem se rozešla s přítelem a otcem dětí. Dnes se s ním vůbec nevídám a před časem jsem na něj podala trestní oznámení kvůli neplacení výživného.

V azylovém domě jsme našli klidné a bezpečné zázemí, není to ale napořád. Snažíme se s dětmi postavit na vlastní nohy a najít si bydlení, je to však běh na dlouhou trať. V tuto chvíli pobírám jen rodičovský příspěvek a dávky v hmotné nouzi, mé příjmy jsou tak opravdu malé.

Tadeášek a Anežka teď mají možnost navštěvovat v rámci školky kroužek plavání. Oba se na to moc těší, problém je ale v tom, že jim kroužek nemůžu zaplatit. V rodinném rozpočtu na to nemám peníze. A tak prosím o pomoc vás. Vzhledem k naší situaci je to pro mé děti jedna z mála příležitostí, jak aktivně využít svůj volný čas a naučit se něčemu novému.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě