Kroužek plavání pro Elišku s bolavými zády

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek plavání na celý školní rok

Obrázek daru
Marie Pšenicová
Patron příběhu

Marie Pšenicová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Eliščinu pěstounskou rodinu znám od roku 2016, kdy jsem po kolegyni převzala agendu náhradní rodinné péče. Nyní jsem jejich klíčovou pracovnicí. V rodině je celkem 5 dětí, z toho 4 v pěstounské péči. Děti přišly do své nové rodiny zanedbané, deprivované a týrané. Eliška byla drobounká holčička, která potřebovala a stále potřebuje neustálou péči a dohled. Je uzavřená, vystrašená a nevěří si. Za dobu, co je u svých pěstounů, však značně pookřála a ušla velký kus cesty. Pěstounka se jí i ostatním dětem věnuje a děti ji mají moc rády. Eliška má velké potíže se zády. Největší úlevu jí v tomto směru poskytuje plavání, kterému se horlivě věnovala už loni. Protože jsou ale v rodině další děti, které mají své specifické potřeby, nemohou si pěstouni dovolit hradit jí kroužek plavání. Proto žádají o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstouni vyprávějí příběh Elišky, které plavání ulevuje od bolestí

S manželem jsme si vždycky přáli velkou rodinu, a to se nám do jisté míry splnilo. Od roku 2015 máme 4 děti v pěstounské péči a před patnácti měsíci jsme do naší rodiny přivítali naši vlastní holčičku. Protože je nás doma tolik, je důležité, aby všechno skvěle fungovalo, což se nám daří. Všechny naše děti jsou prostě úžasné.

A proč jsme se obrátili na Patrona dětí s žádostí o pomoc? Naše devítiletá Eliška má problémy s páteří. Trápí ji také vyhřeznutá ploténka a jednu stranu pánve má výš než druhou, takže to vypadá, jako by měla jednu nohu kratší. Pravidelně s ní proto docházíme na rehabilitace, hipoterapie a plavání. A právě plavání ji baví nejvíc.

Lékaři nám řekli, že pokud nebude Eliška pravidelně plavat, hrozí jí v pubertě operace plotének. Tomu bychom se chtěli vyhnout. Bohužel teď ale není v našich finančních možnostech uhradit jí kroužek plavání. Protože však pro naši Elišku uděláme všechno na světě, rozhodli jsme se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě