Kroužek a soustředění pro skokana na lyžích Jiříka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní soustředění ve skocích na lyžích a na roční členský příspěvek

Obrázek daru
Gabriela Mechlová, DiS.
Patron příběhu

Gabriela Mechlová, DiS.

pracovnice Odboru sociálních věcí

Komentář patrona

S Jiříkem a jeho rodinou jsem se seznámila při výkonu svého povolání pracovnice sociálně-právní ochrany dětí. Jiřík je šikovný a bystrý chlapec, který se zhruba 3 roky věnuje skokům na lyžích. Pravidelně dochází na tréninky, účastní se závodů i soustředění. Když mu bylo 7, zemřela po krátkém boji s nevyléčitelnou nemocí jeho maminka. Od té doby se o něj a jeho 4 sourozence stará tatínek. Finanční situace rodiny bohužel není příliš dobrá. Rodina se potýká s finanční nejistotou a nestabilitou, finance často stačí jen na úhradu nákladů spojených s bydlením, školními výdaji a základními potřebami dětí. Momentálně si tatínek nemůže dovolit uhradit skokanské soustředění a úhradu ročních členských příspěvků pro Jiříka. Proto se obrací s žádostí o finanční příspěvek na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek samoživitel vypráví příběh svého šikovného synka Jiříka

Když maminka mých dětí onemocněla nevyléčitelnou nemocí, uklidňoval jsem ji, že to zvládneme. Chtěl jsem věřit tomu, že nemoc rychle zmizí a všechno bude jako dřív. I když se ale moje žena prala jako lvice, bohužel to nestačilo. V roce 2015, po krátkém a nerovném boji se zákeřnou chorobou, nám zemřela.

Vysvětlit našim 5 dětem, že maminku už nikdy neuvidí, bylo strašné. Dodnes se s tím snaží nějak srovnat a každý na to jde po svém. Jedenáctiletý Jiřík se hodně upnul ke sportu. Už třetím rokem se věnuje skoku na lyžích a je v tom opravdu dobrý. S nadšením chodí na tréninky, ještě raději má ale různé závody. Jsem moc rád, že ho to baví a naplňuje.

Bohužel se však nyní nacházím v situaci, kdy nemám dostatek peněz na letní skokanské soustředění a úhradu členského příspěvku skokanskému oddílu na příští rok. Po úhradě nájmu, běžných potřeb pro děti a potravin už mi totiž nezbývají žádné peníze. A proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě