Kroužek tance a zpěvu pro Amálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní umělecké škole na školní rok 2019/2020 – taneční kroužek a sborový zpěv

Obrázek daru
Mgr. Drahomíra  Venkrbcová
Patron příběhu

Mgr. Drahomíra Venkrbcová

vedoucí Poradny pro ženy a dívky

Komentář patrona

Amálčinu maminku jsem poznala v Poradně pro ženy a dívky, kam nějaký čas docházela. Vyrovnávala se totiž s tím, že se po narození nejmladší dcerky její rodina rozpadla. Se svými třemi dcerkami se musela odstěhovat a dost se uskromnit. Stále však dbá na to, aby děvčátka měla vše potřebné a navíc se mohla rozvíjet v hudebních a tanečních kroužcích. Udržet je v kroužcích je však pro ni finančně nesmírně náročné. Maminka sice pracuje, aktuálně je ale schopná zajistit jen základní potřeby dětí. Protože je ale Amálka šikovná a nadaná, je důležité, aby se rozvíjela i v mimoškolních aktivitách. Proto se maminka rozhodla požádat o pomoc se zaplacením hodin tance a sborového zpěvu. Díky vaší pomoci se bude Amálka rozvíjet v tom, v čem je opravdu dobrá, a naváže nová přátelství. To vše k jejímu věku patří a je pro zdravý vývoj nesmírně důležité.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé tanečnice Amálky

Desetiletá Amálka je temperamentní a veselá holčička, která už od malička ráda tančí a zpívá. Nedávno ji přijali na základní uměleckou školu, a to právě do hodin tance a zpěvu. Aby ale na hodiny, kde potká některé své kamarádky, mohla docházet, je potřeba uhradit školné. Já si ale takový výdaj nemohu dovolit.

O Amálku a její dvě sestřičky se totiž starám sama. I když pracuji, nemohu jim dopřát vše, co potřebují a co si přejí. Amálčin otec s námi nebydlí, se svými dcerkami se ale vídá. Náš vztah je však dost napjatý. Rozvod se táhne už pět let, což je finančně dost nákladné. Po zaplacení výdajů za advokáta, soudy, nájem a potraviny už mi tak nezbývají peníze na to, abych Amálce zaplatila školné v základní umělecké škole. Proto vás moc prosím o pomoc.

Amálka si stejně jako její sestřičky uvědomuje, že naše situace není veselá. Právě proto bych si přála, aby na to Amálka mohla alespoň na chvilku zapomenout u činností, které má nejraději. Proto vám budu moc vděčná i za sebemenší příspěvek, který pomůže mojí Amálce ke splnění jejího snu.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě