Kroužky pro šikovnou Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek univerzál (balíček několika kroužků za výhodnější cenu) na jeden rok

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S rodinou Anetky již několik let spolupracujeme v rámci činnosti našeho spolku Daveláček. Anetka žije se svým bratrem a maminkou v malém pronajatém bytě, do kterého se přestěhovali doslova před pár dny. Otec se o rodinu nezajímá, o děti se nestará a bohužel ani neplatí výživné. Navíc po sobě zanechal obrovské dluhy, které dlouhodobě splácí maminka a ještě několik dlouhých let splácet bude. Peníze z jednoho příjmu, okleštěné o exekuční splátky, postačí jen tak tak na zaplacení výdajů s bydlením. Kvůli těmto okolnostem si maminka nemůže dovolit hradit žádné školní ani mimoškolní aktivity pro svoje děti. Anetka je velice milá, všestranně nadaná slečna. Již několik let hraje na klavír, učí se jazyky, ve škole je premiantkou. Částka, o kterou její maminka žádá, je určena na výuku německého, anglického a českého jazyka. Půjde o konverzaci a procvičování těchto jazyků nad rámec vyučování. Součástí balíčku je také kroužek šachů. Anetka je opravdu velice snaživá a svědomitá studentka. Zřejmě pod tíhou učení, ale spíše pod tíhou starostí, které rodina řešila na konci minulého školního roku ohledně výpovědi z bytu a které si Anetka ve svém věku již plně uvědomuje, prodělala tahle dvanáctiletá slečna mozkovou mrtvičku. I z tohoto důvodu si pro tuto báječnou rodinu přeji klid a pohodu, kterou si opravdu zaslouží. Pokud se rozhodnete Anetce pomoci, budu vám za to velice vděčná.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh své Anetky

Moje dvanáctiletá Anetka je šikovná a cílevědomá dívka, která má velmi pěkný prospěch. Loňský školní rok zahájila na nové základní škole, která patří mezi 10 nejlépe hodnocených pražských škol, a moc se jí tam líbí. Už se také stihla zařadit mezi nejlepší žáky. Nikoho proto nepřekvapí její radost z toho, že jsou prázdniny pryč a škola začíná.

Anetka by v tomto školním roce chtěla navštěvovat tzv. kroužek univerzál. Pod tímto názvem se skrývá možnost navštěvovat více kroužků za zvýhodněnou cenu. Anetka by tak za částku 3 520 korun chodila do kroužku anglické a německé konverzace, na seminář z českého jazyka a šachy. Problém je však v tom, že na to nemám dostatek peněz.

Naše finanční situace není dobrá. Jsem samoživitelka se dvěma dětmi, v létě jsme se navíc stěhovali, protože náš původní byt se paní majitelka rozhodla prodat. Aktuálně můj příjem stačí jen na zaplacení nájmu, jídlo platíme z přídavků. Otec na své děti už několik let nic nepřispívá, údajně prý nepracuje. Širší rodinu, která by nám mohla pomoci, bohužel nemáme. Proto vás prosím o pomoc. Anetka se na kroužky moc těší a byla by nešťastná, kdyby se jich musela vzdát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě