Kroužky pro sourozence Ládíka a Anetku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek malování pro 2 děti a kroužek mažoretek na půl roku

Obrázek daru
Miriam  Posolda
Patron příběhu

Miriam Posolda

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Sedmiletý Ládík se narodil jako zdravý kluk, ve čtyřech letech mu ale byla diagnostikována cukrovka, vada řeči a opožděný vývoj. Postupem času se bohužel přidávají další zdravotní problémy. Ládík má pětiletou sestřičku Anetku, která je naštěstí zdravá a je nemocnému bráškovi velkou oporou. Děti bydlí společně s maminkou v azylovém domě, kam utekly před maminčiným bývalým partnerem, otcem dětí. Maminka se snaží najít si práci, bohužel se jí to vzhledem ke zvýšené péči o Ládíka nedaří. S rodinou spolupracuji od roku 2013 a snažím se mamince pomoci s hledáním bydlení, péčí o děti a řešením jejího partnerského vztahu. Maminka se o děti řádně stará a dělá, co může, aby se její situace zlepšila. Nyní si však nemůže dovolit kroužek kreslení pro obě děti a kroužek mažoretek, který si Anetka vysnila. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dětí, se kterými bydlí v azylovém domě

Ládík (7 let) a Anetka (5 let) jsou mé šikovné děti, které milují malování. Hodiny spolu dokážou sedět u stolu a kreslit, způsobně si půjčují pastelky i vodovky a navzájem si pomáhají. Jsou to chvíle, kdy si říkám, že snad ani neumí zlobit. Ráda bych jim proto oběma dopřála kroužek malování, kde by se jim určitě moc líbilo. Bohužel se ale nacházím v situaci, kdy jim ho uhradit nedokážu.

Se svými dětmi nyní bydlím v azylovém domě. Snažím se najít si práci, zatím se mi to však nedaří. Můj Ládík je totiž nemocný a často jsme spolu doma. Léčí se s cukrovkou a já mu pravidelně píchám inzulín. Má diagnostikovanou lehkou mentální retardaci, ADHD a tikovou poruchu. A další diagnózy bohužel přibývají. Anetka je naštěstí zdravá a vždycky, když Ládíkovi není dobře, se ho snaží rozveselit. Je úžasná.

Děti to nemají lehké a vím, že i když jsou to moji stateční hrdinové, potřebují na chvíli od všech starostí utéct. V tom by jim pomohl právě kroužek malování a Anetce i kroužek mažoretek, o kterém mluví snad rok. A protože si takový výdaj teď nemůžu dovolit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě