Kroužky pro tři autistické brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužky v DDM pro všechny tři kluky: Tadeáš = Angličtina a Minecraft kroužek; Kryštof = Angličtina, Řízení lokomotivy na trenažéru a Minecraft kroužek; Matouš = Angličtina, Základy robotiky a Minecraft kroužek

Obrázek daru
Mgr. Martina  Mertová
Patron příběhu

Mgr. Martina Mertová

sociální pracovnice pro rodiny s dětmi s autismem

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice pro rodiny s dětmi s autismem. S rodinou pracuji již více než dva roky. Hlavní náplní mojí práce je pomáhat a podporovat rodinu v každodenních situacích, které přináší nejen autismus, ale také nelehká životní i sociální situace rodiny. Maminka je jako samoživitelka a osoba pečující odkázána pouze na příjem z dávek státní sociální podpory. Maminka má 4 děti, z nichž 3 se potýkají s nelehkostmi autismu nebo poruchami chování. Velkou komplikací v klidném rodinném životě je také zdravotní stav maminky, která si prošla onkologickou léčbou, která stále přetrvává. Chlapci mají díky zdravotním komplikacím, autismu i špatné sociální adaptabilitě zajištěno domácí vzdělávání, díky kterému nedochází do kolektivu vrstevníků. Komunikace, představivost a sociální interakce jsou pro děti s autismem stěžejní problematické kategorie. Jestliže by měli kluci možnost dále docházet na své oblíbené kroužky, pomohlo by jim to nejen se lépe začlenit do společnosti a navázat vrstevnicové vztahy, ale také rozvíjet se ve všech výše uvedených oblastech.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh autistických chlapců, jejichž maminka se pere s rakovinou

Tadeášek (10 let), Kryštůfek (10 let) a Matoušek (8 let) jsou moji úžasní synové, kteří tak trošku žijí ve svých vlastních světech. Všichni se totiž potýkají s autismem. Tadeášek navíc trpí dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací a vadou očí. Kluci mají ještě starší osmnáctiletou sestřičku, která momentálně studuje na gymnáziu. Hodně mi s chlapci pomáhá.

Své děti vychovávám sama. Nebudu si hrát na hrdinku a rovnou přiznám, že starat se o 3 autistické děti je dřina. Občas mám pocit, že mi docházejí síly – a ony možná opravdu docházejí. V současné době se totiž léčím s rakovinou prsu. Určitě to všechno bude zase dobré, musí být, jen to teď máme všechno trošku složitější.

Chtěla bych Vás poprosit o pomoc s financováním kroužků pro Tadeáška, Kryštůfka i Matouška. Díky kroužkům kluci zůstávají v kontaktu se svými vrstevníky, učí se fungovat mezi zdravými dětmi a zároveň se věnují činnostem, které je baví. Já jim kroužky zaplatit nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě