Kryštůfkovi na dopravu do speciální školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

svozovou dopravu do speciální mateřské školy

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Komendová
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Komendová

poradce rané péče/speciální pedagog

Komentář patrona

Kryštůfkovu rodinu navštěvuji jako poradce rané péče. Jeho mamince, která je velmi obětavá, pomáhám najít cestu, jak ho co nejlépe rozvíjet. Kryštůfek je chlapec se vzácným syndromem, jež ho omezuje v komunikaci, orientaci a částečně i v pohybu. Navštěvuje speciální mateřskou školu, která je pro něj moc důležitá. Každý den ho do školky vozí svozová služba, v rodinném rozpočtu ale nyní nejsou peníze na její financování. Proto se rodina rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kryštůfka, který trpí vzácnou genetickou mutací

Čtyřletý Kryštůfek má moc rád motorky a čtyřkolky. Baví ho také sledovat bagry a traktory při práci, u toho vydrží celé hodiny. Užívá si ale i plavání v bazénu.

Kryštůfek chodí do speciální školky, kde se mu moc líbí. Oblíbil si svoji asistentku, která mu se vším pomáhá, i pana řidiče ze svozové služby, který ho do 15 kilometrů vzdálené školky denně vozí. Kryštůfek je ve školce vždy od 8 do 13 hod, což je doba, kdy partner pracuje a nemůže ho vozit. Já jsem momentálně doma na rizikovém těhotenství a kromě cesty do koupelny a zpátky mám zakázaný jakýkoli pohyb.

A proč náš synek chodí do speciální školky? Kryštůfek se potýká s opožděným mentálním vývojem, poruchou koordinace a nestabilní chůzí. Neběhá, neskáče, s oporou ale dokáže vyjít a sejít schody. Má potíže s jemnou motorikou a trápí ho epilepsie. Objevují se u něj také autistické rysy a změny nálad přicházejí často a rychle. Kryštůfek nemluví a bohužel ani nerozumí, a protože chvilku neposedí, musím být neustále ve střehu. Za všechny tyto potíže může vzácná genetická mutace, která trápí jen kolem 300 pacientů na světě.

Zpočátku jsme měli problém s tím, aby Kryštůfek dodržoval nějaký řád a spolupracoval s námi. S tím nám však hodně pomohli v jeho současné školce, jejímuž řádu si už Kryštůfek přivykl. Každé ráno se těší na pana řidiče a po celou cestu se nemůže dočkat paní asistentky, která si ho hned převezme. V jeho životě se konečně objevil pořádek a pravidelný rytmus, který mu vyhovuje.

Bohužel však máme aktuálně problém s placením svozu do školky. Jak už jsem psala výše, sami Kryštůfka vozit nemůžeme, pro něj je ale čas strávený na cestě do školky a samotný pobyt v ní jistotou, o kterou ho nechceme připravit. A tak vás moc prosíme o finanční příspěvek na svozovou dopravu na celý školní rok 2019/2020. Za vaši pomoc budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě