Kubíčkovi na obědy a svačinky ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Jana Petrusová
Patron příběhu

Jana Petrusová

pracovnice sociálně aktivizační služby Startér

Komentář patrona

S Kubíčkovou maminkou spolupracuji od října roku 2018, kdy začala využívat služeb sociálně aktivizační služby. Kubovi pomáhám s přípravou do školky, především s rozvojem hry (neuměl se zapojit do her), se správnou výslovností a rozeznáváním barev. Kubíček neměl jednoduchý start do života. Ve dvou letech mu zemřel tatínek a od té doby žije jen s maminkou, která se o něj moc dobře stará. V září letošního roku nastoupil do školky, jeho docházka je ale nepravidelná. Maminka totiž nemá dostatek financí na to, aby mu zaplatila obědy a svačinky. Její příjmy stačí pouze na úhradu základních potřeb. Maminka by po ukončené rodičovské dovolené ráda nastoupila do práce, to jde však jen v případě, že bude Kubík přes den ve školce. K tomu je ale potřeba zaplatit stravné. Pojďme s tím mamince pomoci.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka, kterého po smrti tatínka vychovává jen maminka

Tříletý Kubíček je šikovný kluk, která rád kreslí, jezdí na kole a hraje si s autíčky. Nedávno také začal chodit do školky, kde se mu zalíbilo. Bohužel v ní ale netráví moc času. Maminka, která je po smrti Kubíkova tatínka na výchovu synka sama, si totiž nemůže dovolit úhradu stravného. Bez zaplacených obědů a svačinek však Kubíka ve školce nenechají.

Mamince nedávno skončila rodičovská dovolená, takže by ráda nastoupila do práce. Problém je v tom, že pokud Kubík nechodí do školky, nemůže maminka pracovat. Má sice rodinu, která se jí snaží pomáhat, Kubíka však pravidelně hlídat nemohou a finanční výpomoc také není v jejich silách. Maminka však objevila Patrona dětí a rozhodla se požádat o pomoc.

Přispějme Kubíčkovi na stravné ve školce a dejme mu tak šanci rozvíjet se ve společnosti svých vrstevníků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě