Kubíčkovi na rehabilitační cvičení

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační cvičení v ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Iveta  Záblocká
Patron příběhu

Iveta Záblocká

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Malého Kubíčka znám už od narození, s jeho rodiči jsme velmi dobří přátelé. Kubík se narodil předčasně a do života si přinesl velké zdravotní komplikace. Život mu ztěžuje plicní a zraková vada, opožděný psychomotorický vývoj a svalová hypotonie. Dnes neleze, nechodí a bohužel ani nevidí. K celkovému zlepšení jeho stavu by pomohlo rehabilitační cvičení na neurorehabilitační klinice. Protože se ale jedná o velký výdaj a pojišťovny nepomohou, rozhodli se rodiče požádat s mojí podporou o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého nemocného Kubíčka

Kubíček se narodil jako jedno z trojčátek ve 33. týdnu. Zatímco jeho dva bráškové byli v pořádku, u Kubíčka se projevily vážné poporodní komplikace. Různá vyšetření odhalila vzácnou plicní vadu, kvůli které jedna jeho plíce funguje jen z jedné třetiny. Jeho druhá plíce, která byla původně zdravá, mu navíc kvůli extrémní vytíženosti už 4x praskla. Kubíček se potýkal také s tachykardií, s obrovskými otoky a prodělal i několik infekcí.

Po svém narození strávil v nemocnici celkem 116 dní. Domů jsme si ho odnášeli se dvěma kyslíkovými přístroji, bez kterých se prvních devět měsíců neobešel. Když nám lékaři řekli, že už je nepotřebuje, měli jsme velkou radost. Ta ale netrvala dlouho. Záhy jsme totiž zjistili, že má Kubík centrální zrakovou vadu. Mysleli jsme si, že alespoň částečně své oči používá, dnes už ale víme, že tomu tak není. Funguje jako nevidomé dítě. Když k tomu připočteme hypotonické (ochablé) svalstvo a opožděný psychomotorický vývoj, dostaneme šílenou kombinaci diagnóz, která nás upřímně děsí.

S manželem jsme se ale rozhodli, že uděláme všechno pro to, aby se stav našeho chlapečka pořád jen zlepšoval. Hodně nám s tím pomáhají v ARCADA NeuroMedical Center, kam s ním pravidelně dojíždíme. Kubíček ve svých téměř třech letech zatím neleze ani nechodí, a tak se ho tamější fyzioterapeuti snaží rozhýbat. Terapie v ARCADA centru jsou zaměřeny také na smyslovou terapii, díky které pozorujeme u našeho synka pohybový i mentální pokrok. Protože však tyto terapie stojí několik desítek tisíc korun a naše úspory docházejí, rádi bychom vás poprosili o pomoc s jejich dalším financováním. Věříme, že se díky nim Kubíček jednou rozeběhne po boku svých brášků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě